Problemet

Problemet

Pershendetje
Kerkoj ndihmen tuaj rreth nje problemi ne familje .Nena ime per cdo gje fillon dhe na bertet krejt kjo ka fillu prej vdekjes babit para 4 viteve ,jam munduar vazhdimisht ta permisoje situaten por e kote nuk na lejon asgje te bejme ne menyr pavarur edhe pse jemi te rritur.Jemi munduare qe ta permisojm me vazhdimisht por e kot ju lutem me jepni sugjerime faleminderit

         

2 komente për “Problemet”

 1. Selvije Izeti says:

  Pershendetje,
  Te faleminderit qe keni ndare shqetesimin me ne,
  Humbja e një prindi është një tranzicion i vështirë dhe besoj qe edhe kjo ka ndikur mjaftueshem ne jeten tuaj. Humbja e bashkëshortit është një përvojë e rende gjithashtu ,sepse nena ne kete raste duhet te marre rol te dyfisht dhe krejt kjo mund te percillet me shume ankth, gje qe nena e juaj mund ta manifestoj me te bertituara dhe duke u perpjekur te ju kontrolloj , kjo per faktin se ajo mund te kete frike mos t’i dal situate nga kontrolli. Provoni te jeni te bute , te qëtë me nene tuaj. Besoj qe ajo eshte duke ndjere shume pergjegjesi ndaj jush pas vdekjes se babait. Mendoj se ajo nuk po ju’keqtrajton’ , ajo po përpiqet të përballojë atë që ka ndodhur me të, prandaj vazhdimisht me qetesi ia perkujtoni se ju po e kuptoni rolin e saj, por qe tani edhe ju jeni te rritur dhe keni nevojat tuaja. Gjithmone flisni me qetesi edhe kur ajo mund te ju bertasi, keshtu mund ta bindni ate se ju vertet jeni te rritur tashme, keni nevoje te jeni te pavarur dhe mund te merrni pergjegjesi mbi veten.
  Gjithe te mirat,
  Selvi

 2. alma says:

  ndoshta jeni rritur por nuk jeni negjendje ta kuptoni ende se ne qfar situate ndodhet nena juaj. Ndoshta juve ju duket se ju bertet por ne fakt ajo ju flet ne at menyr sepse ka frik per ju ka frik se zhgenjeheni me jeten ka frik ka frik thjesht ka frik ju ne vend se te ankoheni duhet te ja dini vleren nenes tuaj dhe ta ndihmoni ate sepse kur e humb e kupton vleren e saj thjesht mundohi tjeni ne poziten e saj 😉 thjesht rrespektoni perderisa sa e ekeni

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: