Probleme ne marrdhenie

Probleme ne marrdhenie

Para dy vitesh kam filluar nje lidhje me nje djal. Jeta e tij nuk ka qen perfekte dhe pavarsisht te gjitha ai me ka treguar shume gjera por me ka mbajtur te fshehur te kaluaren e tij. Ai esht rreth 10 vite me i madh se une dhe normalisht ka kaluar shum gjera ne jete. Ka pasur nje jet te veshtir (sipas tregimit te tij) , e cila e ka detyruar te merret me pune qe e kan cuar ne burg. Por un jam njohur 7 vjet me vone ketij problemi. Problemi im qendron se une tani se fundmi kam marre vesh te shkuaren e tij qe ka qen i fejuar 2 here .. dhe qe nuk ka mundur te coj asnje deri ne perfundim por mardhenia ime me ate ka qen shume e mire dhe dashuria shume e madhe … por ai tani nuk ka asgje per nje te ardhme te mire ne krahasim me mua … por disa te aferm te tij me kan fol dhe “me kan fut nen presion” sepse me thone qe sesht dikush ai qe ti mund te vazhdosh jeten.. dilema ime eshte qe nuk mund te ndahem prej tij sepse e dua vertet shum dhe sme intereson asgje tjeter pervec kesaj.. por mendoj qe ndoshta dhe ai nuk me mbeshtet dot ne jeten qe une dua te bej pasi un vazhdoj mjeksin dhe ai nuk ka asgje. Kete situat nuk kam mundur ta flas dhe ta zgjidh me te sepse nuk jam e qarte akoma per mendimet e mia … ju lutem me ndihmoni…

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: