probleme mendore

probleme mendore

prsh ka 10 muaj qe po perdori barna per qetsim mas pari xanax zalasta tash jam me paroksetin dhe rivotril jom kan shum mir dej para 10 muaj dmth jom kan normal por mhini nkry qe kam semundje te rend dhe lexojsha me internet per smundje te ndryshme dhe mkapi ni lloj ankthi u dridhsha smujsha mu qetsu as me nejt ni vend as me hanger buk veq tu kajt ni far lloj merzije mkapke dhe shkova te psikiatri aj mas pari mqiti xanax zalasta u permisova tash qe kalum gjith kto muaj un ende jom
me terapi me ate te dyten por asnjeher sjam aj qe kam qen perpara kti qrregullimi tash jam shum agresiv ngatrrohem kollaj me njerz po i humbi edhe shokt kryt diqysh e kom gjith ntension edhe emocionet mdoket qe i kam nalt a kom mu kthy apet ngjendje qysh kam qen perara gjith ksaj kisha pas qef me ddit edhe a kom me jetu pa barna naj her ju flm

         

Një koment për “probleme mendore”

 1. Xhevahire Balaj says:

  Pershendetje Albin,

  ju faliminderit per gaditsherine per keshillim dhe per informatat shum te rendesishme.
  Nga letra e juaj po kuptojme qe keni kaluar nje periudhe ku jeni brengosur shum rreth shendetit fizik dhe kjo gjendje eshte manifestuar me ankth te larte.
  Na vjen mire qe keni kerkuar ndihmen e piskiatrit dhe qe keni pasur edhe ulje te gjendjes se ankthit por shqetsimi I juaj vazhdon rreth medikamenteve dhe agresivitetit dhe humbjes se rrethit social qe eshte shum I rendesihem.
  Shpesh pervojat klinike tregojne se kombinimi me I mire I tejkalimit te gjendjve te tilla eshte trajtimi me dikamente ne kombinim me psikoterapine, pra ndihma profesionale nga psikologu /psikoterapeuti japin rezultate me te mira.
  Ju lutem kontaktoni ndonje piskolog ne rrethin e juaj ne menyre qe te ju mbeshtes ne ballafaqim me adekuat te stresit dhe ankthit dhe menagjiimin e agresivitetit.
  Kjo eshte nje situate qe mund te trajtohet dhe mund te ja delni por patjeter me ndihmen profesionale.

  Mirembeteshi,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: