Probleme me cikel

Probleme me cikel

Pershendetje, cikli e pare e kam pasur ne moshen 12 vjeqe , ne fillim ka qen i qrregullt me vinte qdo 2 muaj me pas u rregullua, mbas nje kohe filloi nje qrregullim me vinin sekrecione te kafta , ka pas cikel qe 7 dite me rend e kam kaluar me mestruacion kafe , muajin tjeter me vinte gjak ne rregull, tash jam 22 vjeqe jam ne lidhje me nje djal me te nuk kemi mardhenie jam virgjine mirepo kemi diqka si mund te them ferkime organesh asgje me shume, muajin e kalum pata mestruacione te kafta mirepo ne diten e 3 erdhi cikli norm, para kesaj muajin paraprak pata cikel te kafte, tani ne kete muaj kam prap cikel te kafte, jam tej mase e shqetesuar, nuk po e kuptoj se qfar kam, une ciklin e kam pasur me rregull gjithmone bile kam pasur tej mase gjak tani me kete lloj cikli nuk po mundem te di qfar kam?? ku eshte problemi?
ndonje problem hprmonal?
problemi tek partneri?
ndonje karcinom e mitres?
ndonje infeksion i mitrea?
apo ndonje infeksiom vaginal?
ju luten me ndihmoni sepse jam duke u çmendur me mendime te ndryshme?.
Tek gjinekologu nuk po kam guxim te shkoj, besa edhe po te shkoj e tme dali diqka nuk kam asnje mundesi financiare qe te sheroj veten?
Ju lutem me ndihmoni???.

         

3 komente për “Probleme me cikel”

 1. . says:

  Pse nuk kam marr as je pergjigjje?
  eshte kaq e veshtire te ndihmoni dike?
  ne pytjen paraprake qe ishte me larte per te informuar se ku punon nje doktoresh ishi pergjigjur se ju konvenon, ndersa tek keto tjerat jeni te zene?!

  1. admin says:

   Pershendetje,

   E kuptojme se jeni ne nevoje per pergjegje te shpejte. Faqja jone bazohet ne pune vullnetare te eksperteve, dhe duke marre parasysh qe kemi numer te madh te pyetjeve ju lusim te keni durim. Nese i shiqon rregullat e faqes, periudha per te ju ofruar pergjegje eshte 72 ore.
   Dushirojme te ju njoftojme, se kete faqe nuk eshte duke e perkrahur askush. Te gjithe ne punojme ne baze vullnetare, dhe e bejem me te miren e mundur, qe te jemi prane jush kur ju ju nevojitet ndihma.
   Ju falendrojme per mirekuptim.
   Stafi i Nukjevet

 2. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

  Nga ato qka jeni e brengosur,minimalisht keni gjasa te keni.Po me vie keq ,por pa ergzaminim nuk mund te verifikojme arsyen e sekrecioneve ngjyre kafe.Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: