Pres keshilla

Pres keshilla

Pres keshilla
A falet ne nje qift te martuar trathtia?ju lutem kush ka trathtu dhe ato qe i kan trathtuar te me shkruajn si vazhdon jeta per ju a ka me lumturi per nje qift a jo?
Apo me mir ndarja

         

5 komente për “Pres keshilla”

 1. lumja says:

  trathtia nuk falet kurr,mund te duket se eshte harruar,por nuk harrohet kurre…

 2. Anonymous says:

  Nje njeri qe dashuron kurr nuk tradheton

 3. Anonim says:

  Jo nuk falet sepse ai qe tradhton perseri e ben ,dhe smunesh me qen e lumtur !

 4. Tina says:

  Jo nuk falet sepse smunesh me qen me e lumtur dhe perseri tradhton , un personalisht edhe po ta dua shum do te ndahesha sepse tradhtia o diqka e rend!

 5. Selvije Izeti says:

  Pershendetje ,
  Te faleminderit q eke ndare shqetesimin me ne.

  Fatkeqesisht tradhetia ne martese nuk eshte e rralle. Ndodh per arsye te ndryshme dhe cilado qoftë arsyeja emocionet e perjetuara nga personi i cili tradhetohet jane shume te renda. Tradhetia i shkund themelet mbi të cilat të një person në marrëdhëniet e tij ka gjetur vendin e tij te sigurt. Kur tradhetia ndodhe gjithçka vehet në dyshim – ate se cka vleresojme dhe besojme se jemi, çfarë besojmë se kishim,;aftësinë tonë për të dhene dhe marre dashuri, per te vleresuar dhe gjykuyar drejte. Tradhetia e demton vetrespektin dhe ndjenjen perkatesis ne mardhenje mes dy njerezve, por kjo nuk do te thoite qe gjithmone tradhetia duhet te perfundoj me ndarje. Asgje nuk eshte bardh dhe zi. Tradhetia mund te ndodhe jo pse nje person deshiren dike tjeter ne jeten e tij;saj por se mund te deshiroj diqka tjeter ne mardhenje .Kjo nuk e justifikon tradhetine asesi, por të kuptuarit se çfarë e nxiti çështjen është çelësi për të qenë në gjendje për të ecur përpara. Te jeshe ne gjendje te falesh nuk do te thote te pretendosh se ska ndodhe asgje, ose te harrosh se cka ka ndodhe. Te falesh nuk do te thote se dhimbja kalon menjehere. Te falesh eshte nje procesh I gjate drejte sherimit te mardhenjes dhe eshte përgjigjja morale e një personi ndaj padrejtësisë së një personi tjetër.Prandaj nese ti ende dashuron, ti fal dhe lufto per dashurine tende.

  Gjithe te mirat,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: