plogshti

plogshti

pershendetje shpresoj qe do me ndihmoni
jam 23 vjeqar , kam 5 vite qe ndihem i lodhur dhe i pergjumur , kam pas ngerqe duarve , por me analiz morra veq qe paskam munges te kalciumit dhe vitamines D
qe 7 muaj jam duke e trajtuar, por tash kam pergjumje trullosje , dobsi muskulare , desha te di a mund te jet prei suplementeve te vitamines D , dhe te kalciumit
analizat te gjitha i kam bo kontrolla te shumta spo hi n detaje Ct te kokes EEG , te gjitha qe egzistojn ??

         

2 komente për “plogshti”

 1. admin says:

  Pershendetje!
  Te falenderojme qe na je drejtuar. Duhet te jete shume e veshtire per ty qe te kalosh nje kohe aq te gjate ne kete gjendje. Duhet permendur se kombinimi i kalciumit dhe Vitamina D mund te kene efekte anesore pergjumjen dhe lodhjen nese doza qe merrni nuk eshte e pershtatshme me peshen tuaj trupore, ndoshta duhet te beni dhe nje konsulte me mjekun rreth ketyre simptomave dhe dozes se suplementave.
  Gjithashtu, nese ke nevoje te ndash pak me teper rreth menyres sesi ndihesh te ftojme te na shkruash ketu ose te futesh ne chatin e Nuk je vetem per te folur me nje nga Ekspertet tane profesioniste.

  Uroj te te kem ndihmuar sado pak
  Gjithe te mirat,
  Stafi i Nuk je vet

 2. dan says:

  sa e ke tash vitaminen D ne qfare vlere sepse kam degjuar qe dueht me qene permbi 30 ng/ml sepse edhe une kam njejtat simptoma si tuat dhe me ka dal munges e vitamines d por nuk e di a i shkakton kto simptoma mungesa e vitamines D .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: