Peshaa

Peshaa

-Koheve te fundit kam shtu pesh shumm..edhe kisha dasht me dit naj menyr qe me u dobsuuu…se me majt naj diet familja pom thojn jo se je i rii me majt dieta e sene e po du me dit naj mnyr qee si bon dom organizmit per mu dobsuu:D:D

         

2 komente për “Peshaa”

  1. Mr. Sci. Arta Hyseni Zeqiri - Psikologe says:

    PershendetjeTheksoni qe keni shtuar peshe, e cila ka bere te mendoni se si ta ndaloni. Mund te filloni gradualisht te zvogeloni sasine e ushqimit dhe te filloni te mirreni me aktivitete fizike e cila do tju ndihmonte ta mbani peshe konstante dhe aktivitete ndihmojne gjithashtu edhe ne shendetin tuaj.

  2. Tonki says:

    Ne moshen tende eshte normale te kete oscilime ne peshe. Sidoqofte edhe shtimi i tepert pengon ne rritjen tende te metutjeshme normale. Bisedo me ndonje nutricionist apo doktor te prakses se pergjithshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: