Pershendtje!

Pershendtje!

Pershendtje!
Une po mbaroj shkollen fillore dhe duhet te zgjedh nje drejtim per ne shkolle te mesme,mendoja shume drjtime por menova se drejtimi me i mir do te ishte te behem psikologe pse?
sepse ne vendin qe un jetoj te shkosh ne nje psikolog te vizitoesh behesh direkt nje e cmendur pra ka paragjykime shum dhe ne kete mosh qe jam un me duhet patjeter nje psikologe por ngaqe duhet te perpiqem vete ta kaloj kete periudh dua qe ne te ardhmen te mund tju ndihmoj femijeve qe do te jen ne kte mosh por ne fakt nuk di si nuk edi se cfare me pret nuk edi a dot mund tja dal nuk edi a jam e denje per kete profesion

         

Një koment për “Pershendtje!”

 1. Mimoza Kamberi says:

  Përshëndetje
  E kuptojë plotësisht dilemën tuaj. Pothuajse të gjithë fëmijët e botës gjenden para dilemave të
  tilla kur vjen koha e përzgjedhjes së profesionit.
  Në bazë të informacioneve të mësipërme ju tani më keni një alternativë – të studioni
  psikologjinë. Çdo profesion ka përparësitë dhe sfidat e veta, e rëndësishme është që ju ta
  dashuroni me gjithë zemër profesionin që do ta bëni dhe padyshim që edhe rezultatet nuk do te
  mungojnë, prandaj nëse edhe ju mendoni se studimi i psikologjisë do të ju përmbush juve në
  radhë të parë si person dhe do të ju përgatitë për të ardhmen që edhe ju të jeni në gjendje ti
  ndihmoni gjeneratave të reja, atëherë neve na mbetet vetëm të ju urojmë suksese të mëtutjeshme!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: