Pershendetje stafi.

Pershendetje stafi.

Pershendetje stafi. Doja te pyesja per diçka ne lidhje me djalin tim. behet shpesh her shum nervoz, ne kohen e nervozizmit kafshon doren e tij. Edhe kur emocionohet per diçka e kafshon. veres qe kaloj kafshonte vajzen, e beri shenja shenja vajzen ne shpin. Ne momentin qe e qortoj un, ka raste, mer thiken dhe me thot do vras veten. Eshte 6 vjeç.

         

Një koment për “Pershendetje stafi.”

 1. Selvije Izeti says:

  Pershendetje,
  Te faleminderit q eke ndare shqetesimin me ne,
  Nga ajo q e ke paraqitur kuptoj qe femija juaj balafaqohet me “ shperthime inati” qe ne anglisht
  njihet si “tantrums|. Ndonjehere femijet ne kete gjendje mund ta lendojen edhe veten duke u
  perplase per toke ose duke godit koken ne mure, por nuk eshte e pazakont q e ta shfryjne inatin
  edhe me femijet me te vegjel qofte me motra ose vellezer ose edhe nese jane ne kopsht.
  Ne moshen 6 vjeqe nuk eshte shume e zakonte qe femiu te drejtoj thiken dhe te thote se do vras
  veten, prandaj do ju keshilloja ta vizitonit tek psikologu i femijeve per te velresuar gjenjen.
  Mund te jejet shume lidhur edhe me vetvleresimin dhe vetebesimi qe femija ka ndaj vetes.
  Gjithe te mirat,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: