Pershendetje stafi

Pershendetje stafi

Pershendetje stafi.  Kam shkruajtur per problemet mes meje dhe bashkshortit tim. Edhe per njohjen me Dike tjeter. problemet me bashkshortin tim me shtyn te perjetoja nje ndjen te fort per nje tjeter person. Me eshte dashur shum forc per ta perballuar. Jo per bashkshortin tim, se dhe ketij ja kam ber te qarte disa her se çfar do te beja ne qe se do te gjeja nje person qe do me pranonte me gjithçka kam . por per femijet e mi e kam frenuar shum veten. Kisha shum Frik se do beja nje hap te nxituar dhe do i humbisja Femijet e mij. Nga ajo ndjenje qe perjetova jam torturuar shum. Kam qar shum per faktin se e shikoja te pa mundur te isha qofte edhe nje her te vetme krah tij. shpesh her me kaplonte nje ndjenje aq e forte sa mezi e perballoja, deshiroja çdo gje te tijen, nga pa mundesija per tu ber e tija gati sa spo çmendesha. Kjo gjendje me mbante dy dit. Deri sa vinte nje moment dhe shpertheja ne lot. Ndihesha shum e dermuar ne ato momente. Qendroja ne kembe por nga brenda isha e shkateuar. Tani per fat te mir ate gjendje e kam kaluar. Por nuk i kuptoj ndjenjat e mija. gati çdo moment e kam ne mendje, shpesh her qaj per te por jo si me par. Me par kur e shihja me dukej sikur leshonte rreze drite, tani jo me. Nuk emocionohem si me par kur e shihja. por nje gje nuk kuptoj me veten time, pse qaj akoma per te, pse kur jam ne heshtje mendoj per dhe per nje moment me duket jeta e pa vler. Kur kryej mardhenje me bashkshortin tim nuk ndjej as gje, nuk shijoj as gje me te. Ai tjetri nuk ndalon me flirtet. Nuk e kupton qe un jam ber nje njeri i ftohur, me duket se nga ndjenja qe perjetova i trembem xhdo kujt. her pas here kam edhe dhimbje koke.

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: