Pershendetje quhem

Pershendetje quhem

Pershendetje quhem Xhona dhe jam 12 vjec e 2 muaj.Kam problem gjatesine time.Jam 157cm e gjat po per moshen qe kam jam mire.Deri ne klasen e 4 isha me e gjata ne klase nga te gjitha vajzat.Pastaj ne klasen e 5 verejta qe disa vajza ishin bere me te gjata se un dhe un u rendita te mesataret(dhe nrmle qe u merzita).Tashi qe hyj ne kl6 kam frike se mos do renditem te te shkurtrat fare.Si tia bej se nuk dua te me quajne Xhuxhe.Dua te pakten te arrij jo te te gjatat fare por aty te te gjatat.Te pakten te behem 164-165 cm.Ju jammm shummm mirnjohseee nqs me ktheni pergjigje

         

Një koment për “Pershendetje quhem”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Xhona, je ende e re, i ke vetem12 vite jete. Tani pason faza e pubertetit, kur behen ndryshime, rritje e zhvillime te organizmit tend. Do te fitosh ne peshe dhe gjatesi, me siguri. Vazhdoje jeten normale e pa frike e komplekse. Perdor ushqim natyral, sa me teper peme e perime si dhe aktivitete fizike e shoqerore. Edhe trashegimia, pra gjenet e luajne rolin e vet!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: