pershendetje. po kerkjo ndihme nga ju

pershendetje. po kerkjo ndihme nga ju

pershendetje.
po kerkjo ndihme nga ju jam 18 vjece dhe kam aq shum stres nuk mund te fle aspak nga mendimet negative ,ndihem sikur po me vdesin antaret e familjes gjithashtu edhe enderra po shoh shum kjo ka fillur 1 muaj me pare ,nuk ndihem aspak mir

         

Një koment për “pershendetje. po kerkjo ndihme nga ju”

 1. Selvije Izeti says:

  Pershendetje,
  Te falemnderit q e ke zgjedhe te ndash shqetesimin tend me ne.
  Frika nga vdekja vjen si pasoj e ankthit.Ankthi mund të shkaktojë dhe të kontribuojë lloje te
  ndryshme frike. Por një nga frikërat më të zakonshme është frika e vdekjes. Cdo njeri ne nje
  periudhe te caktuar jetosore ballafaqohet me ankth. Disa kane frike per vdekjne e te afermive apo
  te dashurve te tyre, ndersa ne rastin tend kemi te bejme friken per veten tende.
  Kaloni kohë cilësore me njerëzit që te pëlqejen ne rrethin tend. Provo gjëra të reja. Sfidoje
  veten. Nëse ka diçka që me të vërtetë do të iriton – shmangu Nëse keni dikë me të cilin ke nevoj
  te flasesh -kontaktoje!
  Mesohu ta pranosh vdekjen si n je process natyral, Nuk varet nga ti dhe nga mendimet e tua!Mos
  harro qe mendimet negative nuk jane realiste ato, vijen e shkojne vazhdimisht, prandaj kur ke
  mendime per vdekjen ashtu siq vojne lejoj qe edhe te shkojne.
  Meditimi, ecja ne natyre, koha me familje dhe njerezit qe ti I do jane terapia me e mire per ty,
  Suksese dhe gjithe te mirat,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: