Pershendetje, para 1 muaji kisha djegje

Pershendetje, para 1 muaji kisha djegje

Pershendetje, para 1 muaji kisha djegje shume ne anen e djatht te stomakut dhe vendosa t’shkoj te mjeku, bera eho dhe CT, si perfundim doli se kisha nje hemangiom te vogel ne melqi rreth 37×31 mm, gjate konsultes me mjekun tim me tha qe nuk eshte asgje shqetsuese nuk eshte kancerogjene dhe 90% te rasteve hemingiomat nuk rriten pra mbesin ashtu sic jan mirepo per siguri duhet bere mbas 6 muajve nje CT tjeter per ta pare ecurin se mos po zhvillohet kjo hemangiom…Une kur e kuptova qe e kam kete problem fillova te shqetsohem shume duke e diture faktin se ne melqi kam dicka qe nuk shkon…Sa serioze mund te jete kjo hemingiom ne shendetin e melqis sime dhe se a ka gjasa qe kjo mase beninje te me kthehet ne kancer..?Falemnderit.

         

Një koment për “Pershendetje, para 1 muaji kisha djegje”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Hemangiomat lajmerohen kudo neper organe, ato jane ene te zgjeruara te gjakut dhe nuk duhet te ngacmohen. Mire eshte qe kohepaskohe te percillen. Konsultoje edhe kirurgun vaskular.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: