Pershendetje. Jam nje vajz

Pershendetje. Jam nje vajz

Pershendetje. Jam nje vajz 27 vjeqare, isha ne lidhje 2 mujore me nje djal i cili mendova qe me don shume sepse ka bere shume per mua. Ne fillim te lidhjes nuk isha e sigurt qe e doja dmth nuk u silla edhe aq mire me te dmth nje far injorimi por me kalimin e kohes ai filloi te me injoroj dhe une ta dua shume por siq duket qellimi i tij ka qene vetem te me shfrytzoj ai ishite mashkulli i pare per mua dhe pse lidhje sek nuk kemi pasur. Me kohe ai filloi te largohet sa me la pa asnje fjale me bllokoi ne te gjitha anet qe mos ti flas me. Tash jane bere me shume se 1 muaj qe jemi ndar dhe une jam ne nje gjendje te ran psiqike fizike. Kam humb shume pesh nuk flas nuk flej nuk me ben pershtypje asgje. Skam respekt per veten e kam humb krenarin per te vlerat e mija. Tash skam asgje, i vetmi opsion eshte vetvrasja se nuk dua te jetoj me kete barre per tere jeten skam fytyr ta shikoj familjen time me gabimin qe e kam bere ne kete moshe. Ai njeri ma shkatrroj jeten te cilit i besova me shume se vetes. Dita dites po shkatrrohem skam fuqi me dua te iki nga kjo bote se vetem ateher sdo te mendoj me per kete gabim jam ne gjendje te rand mendore dhe fizike. Ju lutem me ndihmoni

         

2 komente për “Pershendetje. Jam nje vajz”

 1. Xhevahire Balaj says:

  Pershendetje,

  Se pari ju faliminderojme per gaditshmerine per keshillim dhe familiminderit qe I keni ndare brengat me ne.
  Na vjen shum keq qe po kaloni ne nje periudhe te veshtire.
  Nga letra e juaj po kuptojm qe keni njoftu nje djale qe ajo form e lidhjes nuk ka zgjatur me teper se dy muaj dhe ju po ndiheni shume braktisuar dhe e vetmuar dhe me nje gjendje jo te mire emocionale.
  Lidhjet jan shum komplekse dhe shpehere njera plan fillon me nje qellim te paster dhe te mire, po jo gjithmone edhe pala tjeter ka te njejtin motiv ose tendence.
  Ne situate te tilla personi lendohet dhe arrij me ju kuptu shum mire dhimbjen qe po e ndjeni qe patjeter tash eshte shum intensive por gradualisht do te reduktohet.

  Nga shkrimi I juaj per asnje moment nuk krijohet pershtypja se ju keni gabuar dhe duhet te humbni respektin per veten e juaj! Te dashurosh nuk eshte gabim, te jesh e sinqerte nuk eshte gabim kjo eshte pjese shum e rendesishme dhe me kete pervoje ju ja keni mundesuar vetit te njihni nje person dhe te beni nje pervoje, fatkeqesisht kesaj rradhe personi qe keni njohur per arsye qe ndoshta mund te jene te panjohura per neve nuk ka rrit te jete I gatshem dhe ta shperblej dashurine tende, por fakti qe ai eshte larguar ndoshta edhe pa jap shpjegim ne asnje moment juve nuk ju ben person me ma pak vlera, perkundrazi ju duhet ta kuptoni qe ju keni bere nje perpjekje dhe pala tjeter nuk ja ka dal.
  Lutja ime per ju eshte qe ne asnje moment mos e gjykoni vehten pse ne kete moshe, me dashuru diken asnjehere mosha nuk ka relevance, ne mund te dashurojme deri ne frymen e fundit dhe kjo eshte nje fuqi qe e posedojme, aftesia me dashuru.
  Une po arrij te kuptoi qe ne dhimbje te madhe njeriu mendon edhe per ta perfunduar jeten, por a kish me ja vlejt???
  Nisur nga shkrimi juaj po e shoh se po e gjykoni vehten sikur keni bere nje gabim, ju nuk keni bere asnje gabim, ju keni bere nje pervoje dhe njerzit kane nevoje per pervoja edhe te miar por ndonjeher edhe per pervoja te dhimbshme por ne asnje rrethane nuk keni bere gabim, per arsye se ju nuk keni lendu diken, nuk keni zgjenyer dike ose shantazhu por edhe sikur lidhja e juaj te ishte me e gjate edhe ne aspektin intim nuk kish qene gabim nese kish ndodh ndarja. GABIM eshte te ledojme veten dhe ta perfundojme jeten, per arsye se ju keni sigurisht shum per te dhene dhe kontribuar ne shoqeri.

  Ndarjet sot jane shum te zakonshme ne cdo shoqeri por edhe ne shoqerin tone keshtu qe fakti qe nuk vazhdon nje raport ose lidhje ka me kriju mundesi te tjera edhe per ju.

  Ju lutem nese mendimet me perfundu jeten jan shum te fuqishme kontaktoni mjekun, ose perpiquni me gejt nej psikolog dhe me u konsulltu me te !
  Redaksia mund te ju jap disa kontakte ku sherbimet merren pa pagese!

  Deri ne letren e rradhes, mirembeteshi!

 2. Anonymous says:

  Faleminderit shume per fjalet e mira sikur me lehtsuan. Por une nuk arrij asesi ta hek nga mendja ate njeri, sikur e ndjej veten fajtore qe nuk kam dhene me shume per kete lidhje. Po i shkruaj here pas here por ai nuk e kthen pergjigjen asnjehere me injoron shume. E kam lut me dal me fol edhe njehere por asgje nga ai. Ai mendimi per vetvrasje me ka kalu por merzia asesi nuk kalon. Shendeti me eshte dobsu shume, vuaj shume nuk dal prej shtepis tash e 2 muaj. Nuk kam shpres as vullnet si ma beri ai njeri kete kur i besova kaq shume. Pse nuk me tregoi se paku arsyen e largimit. Nuk e di a te provoj perseri te kontaktoj me te apo jo. Cka me kshilloni ju. Pres pergjigje nga ju

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: