Pershendetje jam nje nan Kam dy femij

Pershendetje jam nje nan Kam dy femij

Pershendetje jam nje nan Kam dy femij me burrin 11 vjet ikem bashk kem kalu shum mir ekem pas dashni Po dy vjet e fundit ndryshoj qdo gje su interesojke per shpi per femij qa per mu e pytje a qka sa nrregull thot stresi punes i humbi me pun e gjithqka por ngadal fillova ta zbuloj edhe ja zuna biseden me nje tjeter ky dy vjet mkish tradhtu krejt paret e gjithqka mas saj ju nala dy her te familja ime Po u ktheva hatri thmive krejt familjen e Kam prekrah si te burrit si te babes Po Kam provu me tmir me tkeq ky nuk don me dit sen sillet si mos tish ba asgje Kam kalu ndepersion spo muj me pranu ket ralitet

         

2 komente për “Pershendetje jam nje nan Kam dy femij”

 1. Xhevahire Balaj says:

  Pershendetje,
  Ju faliminderit per gaditshmerine per keshillim.
  Nga letra e juaj po kuptojme qe po kaloni nje periudhe te veshtire jetsore dhe nje gjendje te
  rende emocionale qe vije si pasoje e tradhetise dhe mos interesimit te bashkeshortit tuaj.
  Njerzit perjetojne kriza nga me te ndryshmet ne martese, dhe kjo nuk afekton vetem qiftin por
  edhe shendetin mental te femijeve. Na gezon fakti qe ju gezoni perkrahje nga familja e juaj qe
  eshte shume e rendesishme ne kete periudhe jetsore.
  Ju lutem kerkoni ndihme profesionale, biseda me psikologun/psikoterapeutin do te jete nje
  ndihmese qe ju te arrini nje gjendje stabile por ne te njejten kohe te mendoni se cfare
  vendimesh mendoni ti merreni lidhur me martesen e juaj.
  Ju lutem perpiquni me na shenu ne letren e rradhes se sip o manifestoni kete gjendje emocionale
  qe ju e keni qutajtur depression, na shenoni si duket nje dite ezakonshme per ju?
  Deri ne letren e rradhes, mirembeteshi

  1. Lorena says:

   Pershendetje pasi qe e ndegjuan te gjith per tradhtin e burrit burri mtha kam gabu edhe un kam bisedu me at vajz dhe mka than qe sdo kesh problem prej meje se un kam bisedu edhe me familjen e asaj ikam than qe ta len rahat burrin Edhe pse Edi qe burri I’m ka faj qe ka shku me ta u ktheva te burri hatri thmive se tradhetia sfale leht ky tash ka nis pi don thmin po me mu e ka nje distanc nuk po afrohet shumm edhe pse mka lendu un i afrona i foli fjal tmira e afroj ngat vetit po ky ik prej meje thot jam lodh npun edhe pse plasi prej inati si them dot kurgja se mendoj pe largoj prej vetit e shkon tek ajo mka humb besimi si del mendoj qe shkon tek ajo si ta sho me tel mendoj qe shkrun me at me ka then ket tem sdu me ma permen ma po un kam frik mos perseri me tradhton sdi qfar te bej jam dal jasht vetes qdo dit qaj te te lutem me trego si te sillem me te qfar te bej faliminderit per kshilll

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: