Pershendetje, jam 23 vjec

Pershendetje, jam 23 vjec

Pershendetje, jam 23 vjec dhe kam nje shqetesim te madhe me kembet sepse jam dystaban. Kjo gje me shkakton lodhje te shpejt duke me dhene pamundesi ne te punuar dhe dhimbje te kembeve per nje kohe te gjate. Doja tju pyesje nese ka ndonje gje qe mund te bej qe ta reduktoj sa me shume kete problem. Ju falenderoj nese me ktheni nje pergjigje!

         

Një koment për “Pershendetje, jam 23 vjec”

  1. Dr.Merkur Dobroshi - Ortoped/traumatolog says:

    Shputat e rrafshta apo shprehja e njohur në popull si ” dystaban” është një gjendje e cila nuk duhej të paraqes ndonjë pengesë.
    Duhet të vendosni shtojca ortopedike të cilat bëhen sipas masës së këmbëve tuaja.Kjo realizohet nëpërmes një aparati i cili quhet ” podogram”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: