Pershendetje jam 18 vjeqare

Pershendetje jam 18 vjeqare

Pershendetje jam 18 vjeqare , kam nje problem me ciklin mestrual. Periodat me kan ardh kur kam qen 11 vjeq por kurr nuk me vijn me rregull nje here ne 3 4 muaj . Para nje viti kam shku te ni gjinekologe edhe mi ka qit do kokrra mi pi per 5 dite qe me mi pru mestracionet tani diten e 5 tmestracionev mka tha mja nis mi pi qito kokrra me emrin Cyclo-Progynova per 21 dite po apet nuk ma ka ndreq ciklin tani mas nja 5 mujve jom shku te qikjo mjeke apey mka tha per 3 muje mi perdor apet qato kokrra Cyclp-progynova po apet nuk pom vijm me rregull cikli . Edhe kjo mjekja mka tha qe kom mitren r vogel gjithashtu kom pak infeksion se mvijn shum mestracione tbardha . A mundeni mem tregu qa me ba edhe edhe maj gjinekologe tmire me ma gjet .

         

Një koment për “Pershendetje jam 18 vjeqare”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Ju rekomandoj të bani një status hormonal(dita e II e ciklir menstrual) dhe të merrni mendime për gjendjen e juaj(deri tani jeni trajtu me Cikloproginova qe zakonisht rekomandohet).Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: