Pershendetje i/e nderuar deshta te kem disa kshilla nga ane juaj ne menyre profesionale

Pershendetje i/e nderuar deshta te kem disa kshilla nga ane juaj ne menyre profesionale

Pershendetje i/e nderuar deshta te kem disa kshilla nga ane juaj ne menyre profesionale kam kohe qe deshiroj te shkoj te nje psikolge amo momentalisht jetoj jashte edhe gati qe nje vit kam ardhur ne Austri gjuhen nuk e di dhe per ate nuk muj me komoniku dmth un kam problem me vetveten nuk kam besim vete nuk jam e kenaqur me veten dhe te un o shum prb per me menu diqka ma mir diqka qe muj mu kon e knaqne nuk jam mir me veten qysh prej 2016 per shkak disa ndodhive qe me kan ndodhur ne ate kohe po ja filloj prej kur kam maruar shkollen fillore me kan thirr prindrit per te biseduar a deshiroj te shkoj ne shkolle te mesme u kon viti 2012 (nese nuk gaboj) dhe un pata vendosur qe mos te shkoj shkaku babit tim ai ka punuar gjithmon per neve e veten e ka sakrifiku jasht te punu gjith dhe un shkaku qe pata vendos per jo u kon ky se thojsha t shkoj ti ndimoj bile un edhe kur i kam pas 16 vjet kam shkuar ne Kroaci edhe kam jetuar dy vite t plota vet me agjin kam pasur momente shum t mira po aq edhe t kqija, me agjen shum mir jam kan po nje dit babi vendosi me len udheheqjen e biznesit mbi te un se agja e nuk deshiroj te mbaj ma edhe kur e kam marr persiper un ai ka ndryshu total shum keq u sjellke me mu em qitki posht para tjerve thirrke babin tel ithojke sen spo bon kjo m dilke kunder hgjith deshirave t mia kur dojsha me dal me shoqnin teme edhe gjith diqysh ma ka largu babin u munu veq me spiunu n familje mkan ndikuu shum kam kajt gati se qdo dit se jam edhe nje person qe prekna meniher amo mas shumti em pengojki fakti se un qaq shum e respektojsha pse mu sjell ai qashtu psee edhe qeshtu i kam duru krejt shkak babit kam dasht me ba mu ndi mir me mu po nje dit ndodhi nje gje edhe me e keqe shkova me ba shopping edhe po sho nje unaze ne dyqan (H&M) edhe e mora fatkeqsisht nuk e di ku e kam pasur mendjen kur e kam marr skam menu ma gjate qfar pasoja munden mem ndodh edhe kto e kam shum problem qe nuk menfoj kurr gjate gjerat edhe prej aty tani mkan ndale te dera daljes edhe e kan thirr policin prej aty policia mi ka marr t dhanat un kam mbet shokk edhe jam kan shum shumm keq tani tu fol me shoqet i kam than jam shum keq kan mdodh ca gjeraa tani ato kan ardh te un mem pa mu kan ngat meje kur em kan pyt ato qfar kam sa kam dashte mi tregu krejt mka ardhhh shum turp prej vetess edhe i kam rrejtt krejt historin e asaj dite ja kam tregu ndryshe tani kur kan shku ato n shpi mkan thirr eshe nje here edhe mkan pyte a i kam treguar qdo gje drejte (e kan vrejtur qe sjam kon bash si e sinqert) edhe un i kam treguar tani te verteten qe i kam rrejt tani ato mu kan hidheruar edhe skemi fol gjys viti gati tani jam ndier shum e humburrr prej atij gabimi qe kam ba edhe babi kur ka marr vesh qe e kam bere at pune eshte zhgenjyer shumm nuk mka fol jam ndi shum keq edhe hala ndina kur e menoj amo kam ba shum per babin jam mundu mja deshmu qdo sen qe mu mka pran por jam lodh shumm me veten tu shty un rri pa deshiren teme veq mos mja prish prindve qdo sen qka em mundon e mbaj mrena vetes edhe ndina shum keq ndina qe nuk em don kerkush qysh e meritoj ashtu njete ndodh edhe me shoqnin jam shum e dhane per shoqni nashta qaq shum sa nuk ish kon mir per mu, amo jam shum edhe qashtu qysh une ndina personalisht nuk menoj qe ato dojn ashtu si un edhe pse gjith m thojn t dojm anej knej shum,i kom dy shoqe t ngushta kur ndina keq gjith mundohen me m ba mu ndi mir mthojn mos ban diqka qka se ki qef bone at qe ki qef amo prb te un o se nuk di as qka du as qka kam qef krejt planet qka i boj i menoj veq me ato dyat familja jem si ka qaq qef ato ju doken lazdrajka amo nuk jann se un i njoh veq kan qef me dal me ba qef n Ks e mu m pengon shum fakti qe kerkush nuk mi pelqen deshirat e mia e un kejtve mundona mja ba sa ma lehte ma shkurte nuk menoj qe mdojn njerzte ashtu qysh i du un edhe qysh e meritoj . me falni nashta e kam zgjate pak amo jam keq edhe kam nevoj per kshillat e juaja ju pershendes shum

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: