Pershendetje dua tua tregoj nje histori

Pershendetje dua tua tregoj nje histori

Pershendetje dua tua tregoj nje histori dhe me thoni cte beje … ne mosh te re flisja me nje person qe mendoja qe kam te familjes por pas nje kohe te gjat e kuptova qe nuk e kisha asgje… me pas u dashurova me nje persoon tjeter dhw u fejova …ai qe mendoja qe kisha diqka mbaj akoma kontakt dhe memdoj qe jam dashuruar me te dy …qfar te bej???

         

Një koment për “Pershendetje dua tua tregoj nje histori”

 1. Vahide Morina - Psikologe says:

  Pershendetje,

  Te faleminderit qe na ke shkruar dhe ke ndare me ne histroine tende.
  Prej kesaj qe ke shkruar po mund ta kuptoj vetem anen faktike, qe je e fejuar dhe qe ke filluar te ndjeshe dicka edhe per nje person tjeter, te cilin e ke njohur shume kohe me pare. Mirepo, per te te kuptuar me qarte do te me ndihmonte nese do mund te me jepje me shume detaje, sepse me informacionet qe ke dhene nuk po arrij te depertoj ne nivelin tend emocional dhe te te kuptoj se si po ndihesh.
  Nese arrine prap te me shkruash, te lutem me trego se si je duke e perjetuar gjithe kete? Sa ke arritur te reflektosh dhe sa je e qarte ne definimin e ndjenjave tua karshi ketyre dy personave? Ke menduar si te veprosh ndaj kesaj situate? Qe sa kohe perballesh me kete dileme? Dhe me shume informata per veten dhe dy personat ne fjale.
  Te faleminderit!
  Meghithese, ne kete situate mund te te rekomandoj qe t’i japesh vetes kohen e duhur, duke mos marre ndonje vendim te nxituar.
  Prese te me shkruash qe te mund te bisedojme prap.
  Sinqerisht,

  Vahidja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: