Pershendetje doktore.

Pershendetje doktore.

Pershendetje doktor dashta me ju pyt se jom me ni gjendje shum tkeqe nese e shkyen himenin me gishtrinj edhe ne mardhenjen e par nuk qesish gjak , a mundet gjinekologi pas mardhenjes te kuptoj qee nuk kishte pasur mardhenje me heret , a mund ta dij gjinekologu se kur ishte mardhenja e par faleminderit shum .

         

Një koment për “Pershendetje doktore.”

  1. Adelina Nikolla - Mjeke e pergjithshme says:

    Pershendetje ne lidhje me pyetjen tuaj doja tju beja me dije qe fakti a keni kryer mardhenie me perpara nuk diktohet vetem me ane te hymenit. Gjate mardhenies intime dhe penetrimit kemi dhe ndryshimin e muskulatures se vagines pervec se shkeputjes se hymenit. Keshtu qe nqs ju nuk keni perjetuar pentrim vaginal me perpara ndodh qe mjeku Obsteter-Gjinekolog mund te identifikoje se a keni kryer me mardhenie me perpara apo jo pra ne a keni pasur penetrim vaginal apo jo.
    Ju uroj dite te mbare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: