pershendetje Deshta me marr pak keshilla se si te ndryshoj

pershendetje Deshta me marr pak keshilla se si te ndryshoj

pershendetje
Deshta me marr pak keshilla se si te ndryshoj sepse kjo qe jam vetem po lendohem nga te gjith e kam dobesi ju ndihmoj te gjithve qe me kerkojn ndihm sepse nuk munden te rri pa ju ndihmuar nuk e di pse te gjithve qe ju kam ndihmuar me kan kthyer me te keq gjithnje me lendojn nganjeher them edhe un jam njeri edhe un duhet ndonjeher te jem e lumtur pa pasur asnje problem a ndonje gje tjer qdo dit po jem me stres nuk e di a o faji te un qe ju ndihmoj shum a te ata po me shum me ka lenduar shoqja qe e kam nga femijeria i kam ndihmuar ngjo send kam qen ne gjendje edhe jeten me jep per te por ne fund aja me ngriti nje kurth sa qe as nuk e kisha pritur prej saj nuk e di qa me bo a duhet me i ndryshu sjelljet ndaj njerzve a me ndryshu un krejt si njeri se jam lodhur duke me lenduar njerezit pliz me epni nje keshill si te veproj

         

2 komente për “pershendetje Deshta me marr pak keshilla se si te ndryshoj”

 1. Psiko Analisti says:

  E nderuar nuk esht faj i yt qe je e mire me njerzit dhe nuk ke faj qe i ndihmon te tjeret sepse ket gje e ke te lindur nga natyra jo kjo ka te bej me ndonje gje tjeter por e vetmja gje qe ti duhet te besh esht te rrish larg njerzve te cilet te duket qe sjan te mir me ty apo qe sjan te sinqert dhe se kan ndonje lloj interesi qe tet afrohen me nje fjal ke kujdes se me ke rrin dhe me kend je e mire seps sjellja jote dhe zemer mersia jote skan asgje te keqe apo qe ti do duhet te ndryshoje .

 2. Emine Doda says:

  Pershendetje,
  Te falenderoj qe na ke shkruar dhe ke besuar ne sherbimin tone. Eshte ndjenje e mire kur e din
  qe je duke i ndihmuar te tjeret, por fatkeqsisht jo gjithmone te tjeret do jene ne gjendje te dijne ta
  pranojne dhe vlersojne ndihmen tende. Ne letren tende shkruan rreth asaj se si njerezit nga te
  cilet pret te te qendrojne afer, te te ndihmojne dhe te te bejn te ndihesh mire nuk po e bejne nje
  gje te tille per ty, ndersa ne anen tjeter ti ke jap shume dhe ke qene ne gjendje te japesh edhe me
  shume per te tjeret. Konsideroje kete faze ne te cilen je si nje pike kthese pozitive ne jeten tende,
  sepse ke kuptuar qe jo te gjithe e meritojne vemendjen dhe perkrahjen tende dhe ke kuptuar qe
  nga te tjeret nuk duhet te presesh shume, ne fakt duhet te presesh sa me pak.
  Prandaj, mundohu te mos kesh pritshmeri nga njerezit ne pergjithsi. Ne rastin me shoqen tende
  ke pritur shume nga ajo ndersa ka rezultuar qe nuk eshte dashur te presesh asgje.
  Mundohu te jesh e qarte me veten se cfare pret dhe cfare mund te presesh nga secili individ ne
  jeten tende! Mundohu te krijosh ne jete miqesi dhe shoqeri cilsesore, jo sasiore. Komunikoj
  paknaqsite e tua me te tjeret, ndoshta te tjeret nuk jane te vetdijshem se si po ndjehesh ti! Ne
  rastin me shoqen tende, provo t’I sqarosh edhe njehere te gjitha, keshtu ne te ardhmen sdo e kesh
  peng qe nuk i ke thene keto qe po i mban mbrenda vetes.
  Personat si ti, ata qe ndjejne shume, jane vlere per shoqerine por fatkeqsisht jane ata te cilet edhe
  lendohen me shume, sepse ndjejne me shume. Por edhe ti duhet te mesosh te vendosesh veten te
  paren dhe te kujdesesh fillimisht per veten e pastaj per te tjeret. Ne jete do njohesh shume njerez
  te mire dhe te cilet vlejne, andaj mundohu te mos pergjithesosh duke u nisur nga pervojat qe i ke
  patur deri tani!
  Shpresoj letra ime te te kete ndihmuar. Mos hezito te na shkruash sa here qe e ndjen te
  nevojshme. Gjitha te mirat per ty!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: