Pershendetje?

Pershendetje?

Pershendetje? Jame shum keq vuaj shum kam stres kam ra ndepresion me esht fiksu nmendje qe qfar shoh qfar ha qfar pij mlidhen me mendime tkqija  mu kan programu nkry ato mendime vet poj sjelli kto mendime mirpo pa deshiren tem ju lutem ndihmomni qe 3-4muaj jame kshtu

         

2 komente për “Pershendetje?”

 1. anonim says:

  edhe une te njejten gje kam me fiksohem mendime negative ne koke edhe, nuk me hiqen mundohem shum ti kapercej vete ndonjeher me zhduken por kur me vij. prap ne mendje ndihem shum keq

 2. Emine Doda says:

  Pershendetje e dashur,
  Te falenderoj qe ke besuar ne sherbimin tone dhe qe na ke shkruar. Ndjej ngarkese te larte
  emocionale ne letren tend dhe e kuptoj se sa e shqetsuar po ndjehesh. Me trego a mendon qe ka
  ndonje arsye te caktuar qe po ndikon ne jeten tende dhe po ti shkakton keto mendime? Nese po,
  cfare mendon qe eshte? Sa shpesh te vijne keto mendime negative mbrenda nje dite? Si reagon ti
  ndaj tyre? E kuptoj qe mund te mos duket e arsyeshme keto pyetje dhe informatat qe po i kerkoj
  nga ti mirepo informata me te detajuara me duhen ne menyre qe ta kem me te qarte situaten
  tende dhe te kem mundesi te te jap keshilla me konkrete.
  Per momentin mund te te keshilloj qe te mundosh ta zhvendosesh vemendjen ga keto mendime,
  do te thote kur te vijne keto mendime te fillosh te levizesh, te besh dicka, preki objektet qe i ke
  afer vetes, fillo te numrosh objektet qe I ke ne shtepi e te cilat e kane ngjyren e njejte (psh), mbaj
  afer vetes ndonje perfum apo losion me ere lavande apo te ngjajshme (lavanda ka efekt
  qetesues). Provoj disa nga keto sugjerime dhe me trego a kan funksionuar per ty.
  Deshiroj shume te te ndihmoj, e sidomos deshiroj qe ti ta ndihmosh vetem, prandaj pres te me
  shkruash perseri. Deri atehere te deshiroj cdo te mire!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: