pershendetje!

pershendetje!

pershendetje! kam nevoj per ju jeta ime eshte bere e keqe pasi nderroj jet babai im me humbte vullneti qe te jetoja nuk deshiroja te rrija as me nenen time nuk doja ta shikoja fare sepse sjelljet e saja nuk me pelqenin aspak e urreja kam tentiar te beje vetvrasje por ishte e kot me ndihmoni

         

Një koment për “pershendetje!”

 1. Selvije Izeti says:

  Pershendetje,
  Te faleminderit qe keni ndare shqetesimin me ne,
  E kuptoj sa e vesjtire eshte te ballafaqoheni me humbjen e babait ne kete moshe. Nuk eshte e pa
  zakont qe pas humbjes se njerit prind te shfaqt ndjenja e zemerimit dhe inatit.Keto ndjenja
  shfaqen edhe ndaj personit që vdiq, i cili e la vetëm ose ndaj prindit që është gjallë për të cilin
  mendohet së ai është përgjegjës për vdekjen e tjetrit ose sjellja e tijapo saj nuk eshte e
  pershtatshme pas vdjekjes. Zemërimi dhe shpërthimet e forta të inatit mund të shprehen në
  formën e protestës dhe të goditjes. 
  Te ballafaqohesh me trishtim te thelle,depresion, mednime vetevrase ose edhe tentim vetvrasje
  kjo tregon qe ju nevojitet ndihma profsionale Ndihma profesionale mund të konsistojë si me
  zgjidhjen e frikës ndaj vdekjes ashtu edhe me proçesin e pikëllimit. 
  Do ju keshilloja te konsultoheni me ndonje psikolog qe do ju ndihmote ta kaloni procesin e
  pikellimit ne menyre me te lehete.
  Gjithe te mirat,\
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: