Pershendetje

Pershendetje

Pershendetje stafi jom 18 vjeqare un ka rreth dy viteve qe kam probleme me ankthin ne fillim kam pas probleme me frymarrje dhe mendii i vetem ishte se mos kam ndonje semundje kisha frik vetem pse ishte ajo qe un kisha problem me frymarrje dhe nuk e kam shprehur me askend dhe nje periudhë me kaloj kjo ishe mir por kur erdhi perseri koha e dimrit se kjo pom ndodh vetem gjat dimrit me fillioj perseri po dhe e shpreha me prinderit dhe me derguan tek nje psikiater i cili me rekomandoi medikamente dhe pasi fillova ti perdori problemet me frymarrje dhe mendimi se jam e semur prej ndonje semundje mu larguaa pothuajse e tera por tani gjerat qe me shqetsojn jan se nuk po mund ta marr guximin te rri vetem te dal vetem sidomos pa panin e babit sepse kur jam me të ndjehem e sigurt dhe duke degjuar rreth sulmeve te panikut e depresionit dhe se mund te dergojn ne vetvrasje fillova te frigohem shum un kurr nuk e kam menduar nje gje te tillë por ka raste kur ky mendim filloj ta mendoj dhe si te fillon kam rrahje te shpejt te zemres problem me frymarrjen dhe mendime shum te keqija kjo zgjat pak koh dhe pastaj lirohem por mendimi me frikson dua te di a eshte ky mendim si pasoj e sulmeve te panikut dhe a eshte qe un vetem friksohem e emendoj por nuk ndodh ta veproj ne realitet ?

         

3 komente për “Pershendetje”

 1. Not known says:

  Unkam te njejtin problem pothuajse 2 vite e gjysem ndikon koha kur asht koha me diell largon ankthin dhe depressionin provo me u marr me ndonje aktivitet mos e mundo veten shum me pyetje ne koke dhe gjithqka do rregullohet
  Vetem mendo pozitiv edhe rri me njerez pozitiv

 2. denis says:

  pershendetje edhe un kam tnjejtin halla

 3. Ana says:

  Kisha pas një pyetje cilat janë veqorit tuaja apo thënë më mirë cka ju dallon prej tjerëve :
  Preferoni të qëndroni vetëm
  Keni dëshirë të qëndroni në errësirë
  Rrini natën fleni ditën etj.
  Shpresoj që të bëni me mire dhe te kaloni këtë gjëndje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: