Përshëndetje

Përshëndetje

Përshëndetje kam nje problem te madh sespse me mbahet goja shum kur flas ne prani te shum njerzeve si psh ne shkoll kur flas para klases me mbahet shum goja por ne shtepi nuk e kam kete problem dua ta di se perseme ndodh kjo gje a eshte per shkak te stresit apo diqka tjeter
Dhe si mund ta heq kete belbzim dhe a mund ta heq edhe pa shkuar te ndonje logoped
Faleminderit

         

Një koment për “Përshëndetje”

 1. Erduan Kllobucishta says:

  Pershendetje!
  Nese problem juaj eshte vetem ne prani te publikut dhe nuk ekziston ne prani te familjareve atehere nuk eshte problem qe i takon logopedistit, por eshte nje problem qe eshte per tek psikologu. Ajo qe do ju sugjeroja eshte qe gjate te folurit ne publik, mundohu qe te mbushesh thelle perpara se te flasesh. Me pas, mundohu qe fjalet qe je duke i folur ti flasesh me ngadale dhe sa me shume pauza. Ne kete menyre do arrish qe te kontrollosh belbezimin. Do te duhet pak kohe, por eshte dicka e arritshme. Mos u shqeteso per menyren se si do mendojne te tjeret.
  Thjesht clirohu dhe shprehu sic e ndjen dicka.
  Cdo te mire,
  Erduani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: