Pershendetje

Pershendetje

Me falni per pengesen deshta te marr mendimin e psikologut
Kam problem sdi si tja shpreh dashurine te dashurit sdi si te flas me te , ju kisha lutur qe tmi thoni ca fjal ca tema qe te di si ta filloj biseden !

         

2 komente për “Pershendetje”

 1. Anonymous says:

  un mendoj se skeni shum afermitet ndermje veti ose jeni ne fillim te lidhjes,po kur te afroheni me shum fjal vijn vetvetiu ski pse brengosesh,,,un te dashurit tim ne fillim te lidhjes ja kom shpreh un e para edhe i kom than te du edhe kjo qe po e ndjej per ty esht shum e paster…edhe ka vazhdu vet prej rrjedhes se situates ,,gjith tmirat

 2. Vahide Morina - Psikologe says:

  Pershendetje,
  Faleminderit qe na ke shkruar dhe ke ndare shqetesimin tend me ne.
  E kuptoj qe per disa persona, eshte me e veshtire qe te shprehen verbalisht, e sidomos kur vjen ceshtja te shprehja e ndjenjave.
  Por ne rastin tend, te kisha rekomanduar qe te mos e sforcosh veten qe t’ia thuash sa me pare, por te presesh momentin kur do te ndihesh mjaftueshem komod me te dhe do te rrjedhe natyrshem. Dhe jo me patjeter, shprehja e ndjenjave duhet te jete verbalisht, ndonjehere nje perqafim i ndjere tregon me shume rreth menyres se sip o ndihesh. Nese ti ne te vertete e ke veshtire ta inicosh biseden, atehere perpiqu qe ne momentin kur ai ta shpreh dashurine, ta besh si pergjigje ndaj asaj, ndoshta do e keshe me te lehte. Me shpresen qe je ndjere e kuptuar, une te pershendes dhe te ftoj te me shrkuash prape nese e ke te nevojshme te bisedojme.
  Sinqerisht,
  Vahidja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: