Pershendetje ..

Pershendetje ..

Pershendetje .. jam nje 26 vjeqare kam si shqetesim xhelozin … une mundohem ta kontrolloj veten por ne situata te pa caktuara ndodh qe smund ta kontrolloj veten dhe pse bashkeshorti im nuk me jep as nje lloj arsye te jem xheloze … mendoj qe jam duke kaluae ne nje kriz ju lutem te me rekomandoni diqka jam totalisht duke e humbur bashkeshortin aj nuk po mun mem duru

         

2 komente për “Pershendetje ..”

 1. Ana says:

  Per te larguar kete veti te keqe ateher gjate kohes sa jeni duke folur me te dhe e vereni tek vetja juaj se biseda do shkoje ne kete
  drejtim, veproni si ne vijim:
  Nderprejeni biseden menjeher. Kerkoi ndjese bashkrortit tuaj. Nese jeni ne te njejten dhome dil dhe ajrosu ne ndonje dhome tjeter deri sa te qetesohesh
  Dhe posa shef veten qe ka kaluar mund te kthehesh tek dhoma e meparshme.
  Shko Pastro fetyren me uje e di qe mund tia dalesh moter
  Kjo eshte shume e lehte
  Vetem se duhet kurajo
  Dhe durim

 2. Vahide Morina - Psikologe says:

  Pershendetje,

  Te faleminderit qe na ke shkruar dhe ke ndare me neve shqetesimin tend.
  Po thua qe ti perosnalisht je ne krize dhe qe je duke u ndjere xheloze, megjithese bashkeshorti yt nuk po te jep nje shkas per dick ate tille?
  Per faktin qe e ke potencuar vetem veten si shkas dhe po ia atribuon vetes kete situate, me lejo te te pyes nese tek ti personalisht eshte duke ndodhur dicka qe nuk po te lene te ndihesh e qete, dhe pa pasur nevojen ta manifestosh kete xhelozi? A ke menduar nese je duke perjetuar ndonje ndryshim ne aspektin tend te ndjenjave ne raport me te?
  E ke pasur kete sjellje te vazhdueshme apo ka filluar te te ndodhe koheve te fundit? Dhe cfare mendon se po te shtyen te ndihesh keshtu? A je ndjere ndonjehere e mosperfillur mjaftueshem ose pamjaftueshmerisht e dashur ose e nevojshme?
  A mund te jete kjo vetem nje projeksion i mundshem se si bashkeshorti yt do te duhej te ndihej ne raport me ty? Por, qe je ti ne fakt ajo qe je duke e manifestuar kete sjellje ne raport me te.
  Per te qene me e qete, te rekomandoj te bisedosh hapur me bashkeshortin tend rreth menyres se si po ndihesh dhe se si kjo xhelozi po te bene te ndihesh, dhe se je e gatshme te perpiqeni bashkerisht ta ndyshoni kete gje mes jush.
  Me shpresen qe je ndjere e kuptuar, une te pershendes, te ftoj te mendosh rreth pyetjeve qe te kam bere dhe te me shkruash prap nese deshiron te bisedojme.
  Sinqerisht,
  Vahidja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: