Pershemdetje

Pershemdetje

Pershemdetje, desha te kerkoj keshille per situaten ne te cilen gjendem.
Jam tip i mbyllur, jo shume i shoqerueshem.
Ajo qe me shqeteson me se shumti eshte se jam 27 vjeç dhe ende e kam shume problem te hyje ne bisede me ndonji femer per te krijuar lidhje, sahere qe tentoj, ndihem shume i stresuar dhe ne siklet, e kam thujase te pamundur te krijoj lidhje me femra per shkak te ketij problemi.
Po ndihem shume i pashprese dhe kam mjafte simptoma te depresionit.
Cka me keshilloni?

         

2 komente për “Pershemdetje”

 1. Saber says:

  pershendetje te njejten situate e kam dhe une si ti , mirepo per dallim un jam tip me i shoqerueshem dhe e kam verejt se nese shoqerohesh me.shume apo flet me.njerez disi ndihesh me i relaksuar me i qete . Mirepo problemi kryesor mbetet stresi djersitja skuqja gjate bisedes si dhe qendrimit ne qender te vemendjes.Zoti na ndihmoft .

 2. Anonim says:

  Pershendetje, e di qe disa djem e kan problem me i fol vajzes te paret, mirepo duhett.
  Edhe pse nje vajze te refuzon, nuk osht fundi i botes, te pakten e provon fatin, dikur funksionon.
  Psh, nese e sheh nje vajze ne barin/kafen ku ti shkon shpesh edhe te pelqen, shko dhe kerkoja emrin(i afrohesh afer, jo me zo ne sy te shoqeve).
  Ose nje qe te pelqen ne rrjete sociale, osht edhe ma leht, ja bon follow dhe i flet, nese don ajo, mire, nese jo e provon me dikon tjeter. Eshte ne pytje jeta jote keshtu qe duhet ti me bo diqka, jo nashta me prit prej nje vajze qe ajo me te fol ty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: