Persh.. staf i nderuar

Persh.. staf i nderuar

Pershendetje po shoh shum komente ne lidhje me mosbesim ne dashuri dhe deshta te ndaj per ata qe jan te interesuar ne lidhje me mosbesimin pasi qe me ka ndodhur mua dhe kam luftuar me vetveten me vite dhe mendoja qe se dua !! Pra qe te fitosh besimin tek nje mashkull vetem kur e ke ate afer teje apo kur te bashkejeton me te fitohet besimi ndosha jo fuqishem
Por 50% ngadal dal 70% ,80%…por duhet te jet sjellja e mir ne vend te par ,
2. Ta lejosh te dal ai per te shetitur ,
3. Ta ndegjosh se qfar thot dhe asesi ta durosh te te fyen , sepse nje mashkull i menqur nuk e fyen nje femen por flet si njeri . Dhe kryesorja esht qe
ti dhesh koh qe ta merr veten sepse mobesimi sesht i leht per te fituar duhet vite per te fituar, pra lereni te dal ,plotsojani deshirat se qfar kerkon prej teje , mundohuni sa me shpesh te dilni bashk te flisni bashk ,kur aj behet nervoz silluni mir dhe lereni te shfryhet, kjo vlen edhe per nje mashkull qe ka humbur besimin tek femra e tij ai duhet qe te merr veten ne qetsi dhe te kaloj koh sa me shum me te dashuren ne menyr qe te largohet mendja e keqe , sespe si e meson veten ashtu dhe ndjenjat mesohen me ty , ne qoftse mendoni se zgjidhje esht te mos flasesh me femren sepse te ka genyer dhe te mos dalesh me te esht shum e gabuar ti i meson ndjenjat e tua me nje fjal per keq , pra duhet te mundohesh ta shpresh dashurin edhe nese je i lenduar shum te kaloni koh se bashku pra te mundoheni sepse me tvertet kjo esht zgjidhje , dhe vet e kom provu ket ndjenj met genjy personi i zemres svie ne vete me vite dhe kom mendu qe besimin mun me ta rikthy personi i zemres por sesht aspak e vertet ,njeriu duhet vet te mundohet sepse nje mashkull apo femer per te fituar besimin mund te sillet mir tju degjoj te jep koh siq e ceka me lart por nuk te mjafton kur je i lenduar kerkon me shum per ket arsye mund edhe ta fyesh , ti thuash ste dua te djehesh ne siklet ,po problemin duhesh ta zgjidhesh vet te mundohesh per veten ti largosh mendimet e keqija ,edhe pse ske vullnet per arsgje duhet te mundohesh ta telefonosh ,te kalosh koh shum dhe me kohen ndjenjat dhe zemra e zhduk mos besimin e tepert dhe do ndiheni shum me mir pra mundohu per vetveten dhe do tja dalesh !!!

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: