Per psikiatren

Per psikiatren

Pershendetje kam nje pytje per psikiatren, qe 5 muaj kam probleme nuk e di a me ankth a depresion as vet spo e di kom problem me lukth me kapsllek mdoket se sun po marr frym mjaftushem kjo ndjesi um vjen si prej lukthit mdoket qe po ma bllokon diqka frymen, kom lodhje kputje skom perqendrim sum rrihet kerkun as sum dilet kerkun rri dej von deri ka 2 sdi qa u ba qe 3 psikiater jom kan ama si tja filloj terapis e nderpres mas 2- 3 dite se sun po I duroj se teper lukthin po ma munojn edhe 2 mujt e pare jom kan ma shum siklet tani pak mu zbut sitiata ama isha nenstop I pa shpres I lodht edhe pasi e mora 1 yerapi per dit flusetin bromazepam dhe noofen mu kthyn simptomat hala ma keq si nfillim fryma mu nxike ma shum tash jom siklet edhe po kom frik prej barnav se veq ma keq pom bojn spo di qka me ba ka mu drejtu.

Edhe deshta me cek se ket gjendje e kom pas edhe para 6 vjete njejten gjendje me njejta simptoma edhe athere pata marr flusetin dhe bromazepam dhe vitamin b6 per 5 muj dhe nuk e di qysh um pat kalu edhe athere mu doke qe spom bojn hajr barnat ama sdi qysh mpat kalu edhe per 6 vjet mir jom kan tash mas 6 vjete mka kap apet.

         

Një koment për “Per psikiatren”

 1. Mr. Sci. Dr. Shukrie Statovci - Psikiatre says:

  Përshëndetje
  Ju faleminderit që keni zgjedh portalin tonë për të ndarë me ne vështirësitë që ju mundojnë.
  Ju keni përshkru gjendjën tuaj për të cilën keni thënë se jeni trajtuar te Psikiatri.
  Ajo cka mund të ju them tani është se çdo trajtim e kërkon edhe një diciplinë të cilën duket që ju nuk
  e keni.
  Medikamentet të cilat ju janë përshkruar janë adekuate po ju i keni përdor shkurt duke mos leju
  kështu që të veprojnë dhe ju të ndiheni më mirë. Ato mund të shkaktojnë një rëndim në lukth por ai
  është kalues. Edhe ndërrimi I Psikiatërve nuk është në rregull sepse sikur bënë që çdo herë të jeni në
  fillim të trajtimit.

  Ju sugjeroj të konsultoheni me Psikiatrin sepse gjendja që ju e keni përshkru duhet të kaloj përmes një
  procesi të trajtimit që përfshin trajtimin me medikamente dhe psikoterapi .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: