Per gjenekologun

Per gjenekologun

Nga gjenekologu dua nje sqarim..Une jam shtatzane shkova per vizit dhe mjeku me tha qe jam 7 javeshe e 3 dite..Une ciklin e fundit e kisha ne 6 shtator ..Sipas llogaris se mjekut dal me e madhe me javet .. Kjo ndodh se mjekut kosiderojne sikur Kam qen shtatzane edhe diten kur Isha me ato. PSE behet Kjo llogaritje dhe a eshte e sakt?

         

3 komente për “Per gjenekologun”

 1. ohne name says:

  Sepse mjeku nuk e din se ncilen dit sakt ke mbet shtatzane per at arsyje e llogarit prej dites se ciklit gjdo mjek e ben keshtu llogaritjen e shtatzanis dhe esht e sakt

 2. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

  Kjo eshte formule që llogaritet ne krejt botën ,në bazë ditës se parë të ciklit menstrual dhe është e saktë. Dr Premtimi

  1. Ada says:

   Flm doktor .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: