panik ankth

panik ankth

Pershendetje jam ne nje gjendje shum tkeqe qdo dit jam nne nje lloj paniku sdi sjam i qet kryt me vlon mdoket qe po qmendem kjo ka fillu para 5 muajve kur fillova te lexoj nei nternet per smundje te ndryshme shkojsha te mjeku mthojshin ski sen po smujshin mem bind qe skam smundje dhe fillov te dridhem te sillem neper dhom smujsha mu qetsu as me hanger buk as me pi hiq as me nejt me kerkon e kisha ni ndjenj qe po shkoj drejt qmenduris bile spata flejt ne shtepi at nat prej frikes se p oqemndem e sdojsha mem pa tfamiljes nat gjendje kam shku te psikiateri mka jep xaanax 25 zalasta flouxetin mkan kthy gjendje normale jam qetsu por mbas 4 muajve mu kthy prap panika qysh jam kan tu nejt nshpi mu dasht me dal smujsh me duru ma kekron as mjekun mme thirr ntel smujsha pi panikes tmadhe ndjenja qe po qmenda shkova te psikatri mdha paraxotin 20 mg edhe rivotril tash jam pak ma i qqetsuar por sjam ne gjendje tmir jam shum nervoz kryt e renuar gjendja shpirtorore sosht e mir ndjej diqka tkeqe nuk e di pse un i kam kushtet shum tmira kurgja sum mungon pse tvij te kjo gjendje mengjes sdua ta shof askend meniher shkoj fitnes po as aty spo mundem mo se pom hup diqysh sikur p odal pi reealiteti pom hup perqndrimi ndjej lodhje pergjumje qka me ba

         

Një koment për “panik ankth”

  1. Mr. Sci. Dr. Shukrie Statovci - Psikiatre says:

    Përshëndetje

    Ju faleminderit që keni zgjedh portalin tonë për të ndarë me ne vështirësitë që po ju mundojnë.
    Ju keni përshkru gjendjën tuaj dhe nëse ju kam kuptu drejt duket se më heret jeni ballafaqu me një gjendje që është manifestu me shenjat që ju i keni përshkru më lartë, për këtë keni kërku ndihmë profesionale dhe gjendja juaj atë kohë është përmirësu. Para katër muajve gjendja është përsërit duket që jeni në konsulta të rregullta me psikiatrin, u është ordinu terapi medikamentoze dhe gjendja ka fillu të qetësohet. Ju e keni edhe përvojën e mëherëshme të trajtimit dhe besoj e keni kuptu që medikamentet mund të ju ndihmojnë, mirëpo ky trajtim me medikamente do të ishte mirë të kombinohej edhe me metoda tjera psikoterapeutike që do të ju mësonin teknika që do të ndihmonin të menagjoni gjendjën tuaj. Për këtë ju sugjeroj të flisni hapur me psikiatrin tuaj, mund të na shkruani edhe ne dhe do të mundohemi të ju ndihmojmë në vazhdimësi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: