Pak nga vetja

Pak nga vetja

Me shqetson se nuk mund t them
Me askend raporte te mira as shoqeri as familje jam gjithmon nervoz po kur punoj e bej gjithmon me vullnet jasht punes jam shum depresion shum ndryshe se di ka filluar mbase u lendova me duket por smund te jet e sakta kjo ama esht nje prej shkaktarve me brengos fakti se sjam mir me familje nuk sillem mir me ta edhe ose pendohem pasi bej gjeste te pahishme por prap e ndodh e njejta berstas nuk dua qe as tme pyesin per diqka sidomos kur zgjohem nga gjumi nuk jam munduar as se kam iden se qka te bej vetem me mundon shum kjo gjendje e imja mduket vetja se jam si nje qelbesir 😖

         

2 komente për “Pak nga vetja”

 1. e lenduara says:

  Kur jemi te merzitur gjithmon gjith energjit negative te mbledhura i shkarkojm te njerezit qe duam prandaj mos fajeso veten per kete mundohu te hapesh me familjen tende sado ti kesh lendu ata te duan te falin dhe kuptojn jam e sigurt per kete prandaj mos e quaj veten qelbesir sepse nk je je thjesht nje njeri qe po kalon nje periudh te veshtir ne jet si te gjith perderisa ti pendohesh dhe merzitesh kaq shum kur padashje lendon tjeret tregon qe je femij dhe vella shembullor

 2. Selvije Izeti says:

  Faleminderit q eke ndare shqetesimin tend me ne,

  Te qenurit nervoz vazhdimisht mund të shkaktohet nga ankthi , ose nga stresi i teprt por gjithmone kur jemi nervoz egziston nje arsye, edhe pse ne mund te mos jemi te vetedijshem ose nuk e kuptojme ate Një gjë që mund të bësh është të përpiqesh të mendosh nëse diçka ka ndodhur kohët e fundit apo ti prêt qe te ndodhë. Gjithashtu, a jeni aktualisht duke u ballfaquar me ndojne situate stresuese? Së fundi, a keni fjetur mirë? Nëse kohët e fundit keni pasur ndonje mosmarrveshje me dike etj. Te gjitha keto mund te ndikojne ne gjendjen tuaj emocionale, dhe pastaj ju mund te shpreheni keq te familjaret tuaj,sepse aty mundeni dhe e dini I qe pamvaresiht sjellejs tuaj familja prap eshte aty per ty. Prandaj eshte shume e rendesishme qe kur ju e hetoni veten qe nuk silleni korrekt ndjaj familjare ose shoqeris, ta pranoni ate, te kerkoni falje dhe t’ua beni me dije atyre se jeni duke kaluar ne nje periudhe te veshtire, ne menyre qe at ate ju kuptojne juve.
  Gjithe te miratper ty,
  Selvi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: