orientimi ne karier

orientimi ne karier

përshendetje dhe fakeminderit shum qe keni hapur kte faqe per ti ndihmuar te rinjet ne problemet e tyre dhe lus qe te ket edhe me shum te tilla. Problemi im eshte orientimi ne karier .Unë jam nje vajz 14 vjeqare qe po ndeshem me shum mendime rreth te ardhmes time. Mua me pelqen letersia dhe lendet e tjera shoqerore ndersa mendoj qe kam aftesi te behem mesuese, psikologe,gazetare,gjykatse,avok-ate ,dhe moderatore lajmesh pra shum dhe nuk di ke te zgjedh gjithashtu me pelqen shum te shkruaj.Dhe pyetja ime eshte se qfar drejtimi te zgjedh shkollen e mesme normalisht qe per keto profesione qe dua duhet gjimnazi shoqeror por ne Kosove ne gjimnaz shoqror ka shum shoqeri te keqe qe mund te ne devijoj. Kurse kimin nuk e dua dhe se kuptoj fare. E zgjata ndoshta shum do te pres pergjigjjen tuaj me shum entuzjazem se nga te drejtohem.Faleminderit

         

2 komente për “orientimi ne karier”

 1. Erduan Kllobucishta says:

  Pershendetje!

  Me kalimin e kohes njeriu mund te ndryshoj edhe mendim per shume gjera. Te shkruash mund ta besh edhe nese zgjedh nje drejtim qe nuk ka lidhje me te shkruarin. Listo Drejtimet qe deshiron te mesosh dhe nga ato zgjidh drejtimin qe mendon se eshte me afer mundesive te tua per tu perkushtuar. Nese mendon qe tani ke krijuar nje mendim per profesionin tend te ardhshem, te sugjoj te perqendrohesh tek ajo, jo vetem me shkollen por dhe kurse te ndryshme per ate lemi.

  Te uroj suksese!
  Erduani

 2. admin says:

  Pershendetje e nderuar.
  Faqja nukjevet.net pervec pyetjeve te cilat u dergohen eksperteve, ne rradhet e saj ka edhe pyetesorin per orientim ne karriere, pyetesor ky ne te cilin pyetjet janë dizajnuar për të ju ndihmuar mbi atë se çka dëshironi në karrierën e juaj, cilat janë sferat e kompetencave tuaja, dhe çfarë ju bënë më së shumti të kënaqur juve. Pyetesorin mund ta gjeni fare lehte ne faqen e pare te nukjevet.net me shenimin Orientimi ne karriere. Shpresoj te ju kemi ndihmuar.
  Kaloni nje dite te mire!
  Me respekt Stafi NUKJEVET

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: