Organi

Organi

Pershendetje! Kam nje shqetesim ne organin tim,i kam gjetur ne internet sepse nuk dija cfare jane “Pearly Penile Papule”! Lexova per to qe trajtohen me Llaser,por deshta te ju pyes a ka ndonje krem ose ndonje terapi qe mi largu sepse po kom dhimbje nganjehere nga to..Jam nje student ju lutem me tregoni cfare te perdori?

         

Një koment për “Organi”

 1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

  Pershendetje Petrit,

  Pearly penile papules jane ndryshime atipike qe perzistojne tere jeten por qe me kalimin e kohes vijne duke humbur ama jo krejtesisht. Ka shume menyra te trajtimit te pearly penile papules si : trajtimi lokal me preparate te ndryshme te gatshme ose trajtimi me vaj ulliri, paste dhembesh, me qajra, te bardhet e vezeve, leng limoni, hidratimi i shtuar, preparatet vitaminoze sidomos vit.A dhe E, Aspirina, dietat vegjetariane e deri te abstinenca nga masturbimi…
  Te gjitha keto kan efekt shume te vogel. Per momentin trajtimi me i mire eshte trajtimi me CO2 Llaser. Gjithsesi ju kisha keshilluar qe paraprakisht te kryeni nje vizite te Urologu per diagnostifikim dhe trajtim adekuat.
  Gjithe te mirat,
  Dr.Shkelzeni

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: