ocd

ocd

Pershendetje !
Ka shum kohe qe vuaj nga ocd por nuk jam vizituar asnjehere . Fiksohem me gjera nga me te ndryshmet dhe vetem mendoj . Ne te kaluaren i shtypja mendimet dhe me jepnin vuajte dhe ankth dhe kisha dhimbje te kokes , ngushtim te arterieve te trurit , te vjella , dridhje duarsh , temperature te larte simptoma nga me te ndryshmet . Ndersa tani i kam thjesht si mendime me duket sikur me kane vdekur te gjitha nervat , kam mungese komunikimi midis njerzve ndonjehere kam dhimbje koke por me faza , vetem mendoj gjera qe mendja me thote ti ti bej me perpara i kundershtoja ndersa tani jam si i pafuqishem ndihem bosh , i them vetes u cmende , tani po shqetsohem nga dhimbja e kokes mos kam eshe tumor ose ndonje semundje tjeter . Ndihem kot jam ne depresion kam vetem keto mendime dhe veten time . Me duket sikur do me shohin si te cmendur . Ju lutem me ndihmoni ku te drejtohem tek ndonje neurokirurg , psikiater , apo mjek !

         

Një koment për “ocd”

  1. Klea says:

    Edhe un kam mendime negative ti cfar mendimesh te vin se mua

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: