NUK LEVIZ DOT VETEM

NUK LEVIZ DOT VETEM

Pershendetje
Duke e nisur me faktin qe kam kuptuar qe kam ankth ,dmth tashi prej 3 vitesh kaloj kriza ankthi ,gjendja.qe kaloj mduket sikur me bie t fikt ,gjendja ne trup ndryshon totalisht sikur m ngrin gjaku m behet miza miza,dhe fryma me bllokohet ,kam dhe kputje te gjymtyrve .Mire qe kete gje e kam kuptu dhe sado ta kontrollloj nk e kontrolloj dot .Te gjjithe me thone kontrolloje veten,por un se di nk e bej dot me ndodh ne nje moment te pa pritur kudo qe t jem.Saqe nuk leviz dot me vetem pasi mendoj qe do vdes dhe ne shum raste kur mka ndodh kjo gjendje njerzzit sme kan ndihmuar.jam.22 vjece . Dua te theksoj qe jam e virgjer dhe shum njerz me kane thene qe e ke nga nevoje e mardhenieve seksuale .ju falenderoj shum.

         

2 komente për “NUK LEVIZ DOT VETEM”

 1. Sokol Kosta says:

  Pershendetje.

  Ju falenderoj per pyetjen. Nga sa shkruani kuptoj qe simptomat qe perjetoni mund te lidhen me faktin qe jeni e virgjer por gjithsesi verej, pervec kesaj, edhe nje nevoje per njerez. Duket sikur “njerezit nuk me kane ndihmuar” luan nje rol te rendesishem ne kete cikel krizash te ankthit. Ti thua qe keto kane nisur para 3 vitesh. Ka ndodhur dicka te cilen mund ta lidhesh me keto shqetesime? Dicka e cila mund te duket ne pamje te pare pa rendesi por qe ti gjithsesi e ke perjetuar si ndikuese? A keni marre mjekime ndonjehere? Jeni ne pune? Po ne ndonje lidhje momentalisht? Mund te me thuash se kur dhe ku pikerisht te kapin keto atake te ankthit? Rrethanat dhe momentet apo ngjarjet jane te percaktuese nganjehere. Sigurisht qe ajo qe e mundeson me tej kete simptomatologji eshte seksualiteti juaj qe ju permendni. Jeni e mirepritur te me shkruani.

  Gjithe te mirat.

 2. Elona says:

  Faleminderit per pergjigjen
  Dua te theksoj qe nuk jam ne nje lidhje , mu gjithmon me ka shqetesuar mendoj fakti qe vij nga nje familje me shum probleme ekonamike, dhe sdu te kem nje te ardhme te tille , po mundohem te luftoj shum por disi me duket e pamundur t ngrij koke ne kete vend , pasi mbarova studimet akm spo ndihmoj prindrit e mi dhe un e perjetoj shum kte gje !por nk di te them saktwsisht nese ka dicka qe mka ber t kem kto situata paniku…me ndodh komplet papritur rrafjet e zemeres filloj shpejtohen dhe qaj direkt mduket sikur po vdes…
  Kam qen dikur ne pune por kam qen e me e vogel dhe ateher e perjetoja shum keq qe duhet t punoj nje pun te rendomte dhe shum shfrytezuese ! Dhe kur kam nis ate pun pas disa muajsh fillova t kisha te tilla kriza sepse nk duroja dot trusnin por sdu ta lidh ndodhta vec me kte nuk di ta them sakte.
  Ndersa per ilace kam marr per pak kohe njeilac me pika si qetesues por nk e vazhdova sepse nk njeja besim. Tek mjeku qe ma dha plus se di nk besoj shum te ilacet per ankthin !dua te theksoj se un jam njeri shum e dashur me familjen por familja nk ma shpreh shum dhe ndihem sikur e ndjej mungesen e dashurise

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: