Nje pergjigjje urgjente ju lutem sespe kam frike -Fyti(mukoza)

Nje pergjigjje urgjente ju lutem sespe kam frike -Fyti(mukoza)

Pershendetje jam 41 vjet ,
Deshta ta dij arsyjen sepse esht urgjente te marr nje pergjigjje te shpejt nga ju…
Kam.dhimbje te fytit dhimbje te brendshme te fytit po sikur me kronik nga jaasht , doktoret me than qe dhimbje te veshit nuk kam, te dhembeve jo, po nuk po mundem te perbij sen as te ha, me dhemb shum fyti e goja nuk pe dij qka kam mu kan krijuar do puqrra form rrethore te kuqe ne fyt…. me ben fyti tak tak nese nuk pi uje me teret fyti..😢 Me esht enjtur fyti pjesa e jashtme dhe e brendshme e fytit kam ligeshtim te trupit, ethe, po edhe dhimbje shum … qka te perdori qfar barna qe te ndaloj ket dhimbje te fytit sepse jam ne stres …. mos te harroj te ceki se doktoret me dhan qe te perdori septolete po as ato nuk paten ndikim te une..
A mund te kem naj stafilokok, apo streptokok apo ndonje gje serioze? A qka esht arsyeja ju lutem te me ktheni ndonje pergjjigjje sepse jam merakosur.. ju flm..

         

Një koment për “Nje pergjigjje urgjente ju lutem sespe kam frike -Fyti(mukoza)”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Me siguri keni ndonje infekcion te gojes e fytit. Duhet te behet strisho e hundes e fytit me antibiogram. Konsultoje ORL-ogun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: