Nje keshille nga psikologu apo kushdo

Nje keshille nga psikologu apo kushdo

Pershendetje, jam nje vajze 22 vjeqare dhe e kom nje problem qe kur debatoj me dikon, un filloj e skuqem, me kap siklet (bile me vjen edhe me qajt gjate debatit ose pas)
Une zakonisht me familjar nuk ballafaqohem, sepse nuk kom nerva mu merr me ata, mirepo tash ka ardh nje kohe qe nuk po mundem mo askend me duru (Dajte)
Dhe kur po ju leshoj fjale, ata po quditen, sepse kane mendu qe un jom si budallic (apo e trullavet sepse keshtu me referohen) pasi qe nuk shtyhem me ata kurr, apo me hy ne biseda me ta, sepse e di qe me urrejne, pasi qe gjithmone me leshojn ‘kungja’, prandaj viteve te fundit shumm rrall shkoj me i vizitu edhe pse i kom shum afer.
Une kam shum fakte qe me argumentu me ta, mirepo ne momente qe me duhen ato fakte, mu nuk um vin ne mend, dhe me kap siklet dhe skuqem.
Ju kisha lute mem ndihmu ne keso raste sepse nuk po di se qka me bo.
Faleminderit paraprakisht!

         

Një koment për “Nje keshille nga psikologu apo kushdo”

 1. Anonymous says:

  Pershendetje e dashur.
  Po ti them vetem 3 pika qe mendoj per historine tende qe lexova….

  1) Ti skuqesh edhe Qan sepse je e ndishme(e kam edhe une kete ves dhe jam 24 vjeq e martuar)
  Skuqesh dhe Qan se je shume e ndishme.

  2) E kuptoj qe smundesh me duru askend se je ne ate moshe qe e kalojne te gjithe.Por me familjaret sidomos e rendesishme ME PEINDERIT mundohu qe te mos debatosh sepse pendohesh me vone.Qkado qe te thone pajtohu me mendimet e tyre(thjesht bonja rrafsh).

  3) E sa per Dajt…
  NUk e kuptoj pse te duhen fakte? E pse duhesh me debatu me Dajt???!! Quditem.
  Thjesht mos shko.Jo rrall po hiq.Nese e ndin veten keq edhe nese e din qe gjithmone do te vije i njejti debat mos shko.

  Shoresoj qe Te pakten tkom ndihmu najsen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: