Neurolog

Neurolog

Psh jam 27 vjece dhe para 8 muaj kisha dhimbje koke bera ct e kokes gjithcka ok…tani kam pak dhimbje koke por marramendja sme le te qete…naten zgjohem dhe sme ze gjumi fare nga meraku nje ankth gjat nates….bera analizat dhe me dolen shum mire …cfar me keshilloni…pres pergjigjen tuaj

         

2 komente për “Neurolog”

 1. ... says:

  a ke pas ma heret kesi ankesash?
  Nese ndjen qe ke ankth lajmerohu te ndonje psikolog apo psikiater

 2. Dr. spec. Violeta Hyseni - Mjekesise interne/Kardiologji says:

  Pershendetje,
  Marramendja eshte simptom per nje crregullim apo semundje ne organizem.
  Nuk eshte fare e lehte te gjendet shkaktari pa u ekzaminuar ne teresi, sepse shkaktaret e marramendjes jane te ndryshem, si: shtypja e ulet apo e larte e gjakut, semundjet e veshit te mesem, morbus Meiner, skleroza, ndryshimet hormonale gjate menopauzes, problemet me te pamurit e dobesuar, spondilloza e qafes, crregullimet e ritmit te zemres, tumori i trurit, etj. Vetem marramendjasi simptom i vetem nuk paraqitet te asnje semundje. Ajo eshte e percjellur me simptoma dhe shenja tjera. Psh.: spondilloza e qafes manifestohet me marramendje dhe dhimbje qafe qe shperndahet ne krahe.
  Prandaj per te diagnostikuar duhet te beni analiza laboratorike te gjakut,radiografi te qafes, kontrollen e internistit, oftalmologut, otorinolaringologut dhe neurologut

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: