..nervooza

..nervooza

kohve t fundit pom kap shum nervoza per sene palidhje krejt ,sedi pse kur kom jom konsultu edhe me mjekun kurgjo problem skom jom femen i kom 17 vjetqa duhna me ba qe me u qetsu kur bahna nervoz per sene qe sja vlen ? spodi qysh me u qetsu kur edhe pa pas lidhje un me ni sen , vijn te un ja nisin me kajt halle e derte me mu e mu mkap nervoza me sene t ‘huja bahna keq , kaj kaniher kur po shoh qa po ndodh me rinin te na , pse me ndodh sene tpadrejta pa e meritu tjetri , pse dikush i bon keq tjetrit etj . etj edhe kto sene mrrin ton diten nkry edhe anderr i shoh masnej . veq ni pergjigje t shkurt mjafton mem jap . thnxx

         

3 komente për “..nervooza”

 1. Phd. Can. Kaltrina Kelmendi - Psikologe says:

  Tung Greenland,
  Ju po e pohoni edhe vet�« q�« nuk keni probleme, madje edhe n�« baz�« t�« konsultave q�« keni patur me mjekun nuk ka pas�« ndonj�« arsye p�«r brengosje. Mir�«po, ajo cka po ndodh�« �«sht�« se ju prap�« po nervozoheni dhe po brengoseni p�«r gj�«rat q�« po i mundojn�« t�« tjer�«t dhe p�«r padrejt�«sit�« q�« po ju ndodhin t�« tjer�«ve. rnNga kjo po e kuptoj�« se ju po p�«rfshiheni me shum�« se q�« duhet qoft�« emocionalisht qoft�« psiqikisht me ngjarjet e t�« tjer�«ve dhe madje kjo p�«rfshirje po ju shkakton juve perngesa n�« funksionimin e p�«rdit�«sh�«m tuajin. P�«r k�«t�« arsye ju kisha ftuar t�« mendoni p�«r ndonj�« mekaniz�«m apo m�«nyr�« se si do t�« mundeshit t�« kontrolloni ju p�«rfshirjen tuaj n�« hallet e dertet e t�« tjer�«ve. A keni menduar ju ndonj�«here p�«r m�«nyr�«n e kontrollit tuaj t�« k�«saj p�«rfshirjeje? A keni ndonj�« sygjerim se si do t�« duhej ta realizoni k�«t�« kontroll?

 2. Koment nga të tjerët says:

  edhe un jam nervoze por mua profesori i Ed fizike me ka kshillu qe me njeh prej 0… deri….10 edhe rikthehesh prej 10 deri ne 0 qekjo eshte menyra ma e mir per me u qecu mua me ka ndiku kjo praktik mos harro ngjen shpejt edhe ne veti edhe merr frym me Hun e e liron me goj…

 3. keni says:

  mua keto ditet e fundit me dhembin veshkat nuk mundem te ulem kur me bje diqka veq dretj duhet te rii qka po ndodh dua ta di ne mjek skom mujt me shkuu per arsye te shumta jam 16 vjear me respekt keni

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: