This page was exported from Nukjevet [ http://nukjevet.net ]
Export date: Thu Mar 22 23:05:54 2018 / +0000 GMT

ndihme per vellaun timme vjen mir qe gjeta nje mundesi ku te shprehi ket dhimbje per vellaun tim Albanin, shqetesimi im esht se ne vitin 2002 vellaun tim e preashtuan nga shkolla e muzikes,ne vitin 2003 ai nuk doli 6 muaj nga shtepia nuk u kujdes per veten e tij ,nga shkolla e larguan pa ndonje qellim vetem per sjellje adoleshente te cilat nuk ishin ashtu ,po i bie shkurt sepse ngjarje ka shum , ne vitin 2004 albanin e quan ne psikiatri ne prishtin 15 dite qendroi aty , me ate 15 dit albani ishe bere me keq sepse kishe frik nga pacientat e tjer te cilet gjat qendrimit siq e spjegonte albani perse me keni pru ketu te keta te semur me vin dhe me frikesojn me sjelljet e tyre , per mendimin tim aty albanit i dhane terapi dhe nuk kishte ndonje psikolog te bisedoj me albanin te ja hek ate qe e ka dhimbjen nga shpirti ,albani eshte muzikant i cili i bjen sintit jeton ne ferizaj qdo dite endrra e tij esht se do te perfundoj shkollen dhe fakultetin e muzikes te gjej nje grua dhe te martohem ,Vellau im muziken e ka enderr ne gishtat e tij kur i bie sintit shihet pasioni i tij per muziken ,kame shum per te thene albani qendron ende me terapi mirpo nuk ka shoqeri rreth dhe as familjaret tjer nuk e afrojn afer ,shqetesimi im esht se vitet po kalojn dhe mundesia per albanin qe te ket jet te re perseri na shqeteson teper shum , u bene gati 20vite dhe albani ende nuk esht derzuar ju lutem na ndihmoni

 

 


Post date: 2018-03-13 10:48:17
Post date GMT: 2018-03-13 10:48:17
Post modified date: 2018-03-13 11:00:31
Post modified date GMT: 2018-03-13 11:00:31

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com