ndihme per vellaun tim

ndihme per vellaun tim

me vjen mir qe gjeta nje mundesi ku te shprehi ket dhimbje per vellaun tim Albanin, shqetesimi im esht se ne vitin 2002 vellaun tim e preashtuan nga shkolla e muzikes,ne vitin 2003 ai nuk doli 6 muaj nga shtepia nuk u kujdes per veten e tij ,nga shkolla e larguan pa ndonje qellim vetem per sjellje adoleshente te cilat nuk ishin ashtu ,po i bie shkurt sepse ngjarje ka shum , ne vitin 2004 albanin e quan ne psikiatri ne prishtin 15 dite qendroi aty , me ate 15 dit albani ishe bere me keq sepse kishe frik nga pacientat e tjer te cilet gjat qendrimit siq e spjegonte albani perse me keni pru ketu te keta te semur me vin dhe me frikesojn me sjelljet e tyre , per mendimin tim aty albanit i dhane terapi dhe nuk kishte ndonje psikolog te bisedoj me albanin te ja hek ate qe e ka dhimbjen nga shpirti ,albani eshte muzikant i cili i bjen sintit jeton ne ferizaj qdo dite endrra e tij esht se do te perfundoj shkollen dhe fakultetin e muzikes te gjej nje grua dhe te martohem ,Vellau im muziken e ka enderr ne gishtat e tij kur i bie sintit shihet pasioni i tij per muziken ,kame shum per te thene albani qendron ende me terapi mirpo nuk ka shoqeri rreth dhe as familjaret tjer nuk e afrojn afer ,shqetesimi im esht se vitet po kalojn dhe mundesia per albanin qe te ket jet te re perseri na shqeteson teper shum , u bene gati 20vite dhe albani ende nuk esht derzuar ju lutem na ndihmoni

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: