Ndihem e stresuar nuk mund te mesoj!!

Ndihem e stresuar nuk mund te mesoj!!

Pershendetje stafit jam studente e vitit te par edhe tash eshte koha e provimeve nuk jam ne gjendje asesi te msoj nuk mundem mu fokusu kurqysh kur marr me msu apsolut smuj mu koncentru edhe kam frik se ska me mujt me i kalu provimet provimjn e par kam pas para ni jave edhe kam plotesu deri diku neser e kam tjetrin jam nstres shum tmadh jam ndilem mduket se ngajneher do tbi ndepresion nga kjo qeshtje .Ju falemnderit nese pergjigjeni

         

Një koment për “Ndihem e stresuar nuk mund te mesoj!!”

  1. Erduan Kllobucishta says:

    Pershendetje!
    Se pari, duhet te kuptosh nese ke ndonje problem ne jeten tende personale, ne jeten tende te perditshme. Nese ke nje problem te tille shiko ta zgjedhesh ate dhe te jesh e fokusuar totalisht ne studime. Nese nuk ke ndonje problem ne jeten tende personale, fokusohu tek te studjuarit. Psh, mund te mesosh dy ore para dite dhe dy ore pas dite. Kjo varet prej teje se kur ti je me e fresket menderisht dhe je e perqendruar me shume. Bej nje plan se sa kapituj do studjosh per cdo dite deri ne diten finale te provimit. Shiko stilin tend te te mesuarit, eshte me te nenvizuar, apo me te shkruarit e asaj qe ti je duke lexuar. Nese provimi ka ardhur tani dhe ti nuk je pregaditur paraprakisht per provimin, normalisht qe do jesh ne stres per kete gje.

    Erduani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: