Mundet te jete shenje e kancerit?

Mundet te jete shenje e kancerit?

Prsh jam nje vajze 23 vjece, ajo cka me ka rene ne sy esht qe sado qe ha buke ushqehem mire , konsumoj dhe embelsira bie nga pesha.Me pare e kisha shum te veshtire te bija mbaja dieta per te hequr ndonje kile, kur u peshova para 2javesh kisha hequr 2 kile, u peshova sot kisha rene dhe 3 kile te tjera. Sme kish ndodhur me pare kjo gje, po me tremb kjo renie ne peshe keshtu, duke lexuar ne internet po kam shum frike mos jet dicka serioze, mos jet shenje e ndonje semundjeje te keqe. Ju lutem ndodh te prekesh nga kanceri ne moshen 23 vjece , mw ndihmoni pasi po ndihem shum keq. Dhe kam shum frike pasi tezja ime ka humbur jeten prej kancerit ne pankreas.

         

Një koment për “Mundet te jete shenje e kancerit?”

  1. Dr. spec. Violeta Hyseni - Mjekesise interne/Kardiologji says:

    Pershendetje,
    Humbja e peshes mund te jete edhe si pasoje e problemeve te lukthit.
    Ju rekomandoj te beni analizat biokimike komplete, hemogramin , fT3, TSH dhe te konsultoheni me mjekun tuaj familjar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: