mpirje e anes se djatht

mpirje e anes se djatht

pershendetje,jam 25 vjeqare dhe kam problem me anen e djatht te trupit, ka disa muaj qe 90%te kohes me rrin e mpire ana e djathe e kokes krahu dhe kembq.Gjithashtu kam problem me perqendrim.Qka m kshilloni ju

         

Një koment për “mpirje e anes se djatht”

  1. Dardan Kocinaj says:

    Mpirja zakonisht ndodhe per shkak te demtimit, irritimit ose shtypjes ne sistemin nervor. Preke zakonisht periferine por mund te jete poashtu me natyre nga sistemi nervor qendror. Disa nga shkaqet: Alkooli, Çrregulimet metabolike, Deformimet e eneve te gjakut, Diabeti, Hernia diskale, Mungesa e vitaminave te gr. B, Tumoret, Semundjet neurologjike, etj. Ju lutem lajmerohuni te Mjeku Familjar qe pas ekzaminimit te ju udhezoj fillimisht te Neurologu por edhe ndonje mjek specialist tjeter qe te hulumtohet shkaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: