Mossiguri

Mossiguri

Pershendetje jam nje vajze 20 vjeqare jam ne vit te pare ne fakulltet . Prej moshes 17 vjeqare pata nis me fol me nje djale ne menyre shoqerore.Pastaj aj dali nisi mi shfaqi ndenjat dhe pastaj une i tregova se nuk mendoj me qen ne lidhje me askend , pastaj ky bente shum per mua dhe me hyri ne zemer keshtu qe vendosem te hyme ne nje lidhje .Viti par ka qen shum i mir si ne qdo lidhje qdo gje ecte per bukuri pasi kryejta gjimnazin hyra ne pune ne njee qender tregtare e cila ishte ne pronesi te dajes tim, punoja si shitese dmth ne arke vetem ne sezone e veres sepse kisha per tia nisur univerzitetit dhe doja ti merrja ca para qe mos tju beja aq barre prinderve, prej kur fillova punen aty nuk me linte rehat , qe kinse vetem vajzat e ulta moralisht punojne dhe kan lidhje me shefin( ky mentalitet i tij mi bente nervat) sikur te me thot mua ne menyr te drejtperdrejt , ter naten duhetbte flisja me te sepse me bete presion me fhalet ti duhet te me kushtosh kohe meshum se sanpunom e kesi pun koti, smund te shkoja as ne nje mbermje familjate sepse ma bente eke hargjuar kohen qe ke punu ne market tash duhet me ma.kushtu mu jo spom don e ksi gjanash.E pastaj erdhi ditlindja ime mblejti plot sene edhe pse so qe ma ndien per sende materiale sepse kur me bente presion psikologjik .. e keshtu Por puna qendron gjat ktynve 2,3 viteve gjat bisedav qe i benim shpesh here nervozohej dhe me shante besa edhe kur isha ne fakullyet duke degjuar ligjeratat me thirrte ne telefon dhe me thoshte dil nga ligjerta se du te foli me. Ty, as nuk mund.te koncentrohesha as asgje me erenda ishte kur.me shante me familje e me nene , u ndava shum here nga ai por prap duke me keju flaje duke i pa fotot e vjetra smundeshim mu nda, ai familjes se tij i ka tregu qe jemi ne nje lidhe ejam taku edhe une me ta i ka dy motra qe vetem kunja me leshojn deshireon te.me. ofendojn , une familjes tine si kam tregu se skim dasht mi tegu eri sat kalon kohe nuk mbon mu ni keq shpitnisht , km mund ti tregoj kur ky mu me ka ha me nenen time me familjen time mi ka perqesh edhe familhen ka ana e neses dmth dajet tezet e keshtu ndersa tash aktualisht me thot ne duhet te jemi qift tamam e te ma mar virgherin gje qenune sjam dakord sepse po me ben gjithnje presion i kam thene deri sa te fejohmi nuk du ta bej .

         

Një koment për “Mossiguri”

  1. Linda says:

    Motër lërë këtë djalë se nuk ka dobi nga ai
    Një person I cili të nenqmon e të bën tërë këto shantazhe e tortura nuk ia vlen. Ky mentalitet i brishtë, nuk kalohet jeta me to
    Rehatu nga ai e jeto jetën si duhet qenke e të në moshën më të mirë. Bëja blook. Këtij injoranti edhe koncentrohu në jetë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: