Mirmrama

Mirmrama

Mirmrama.kam qen ne nje lidhje prej 2 muaj e gjysme.Dhe perpos puthjes kemi pas edhe prekje pak mbi rroba dhe gjithmon me fliste fjal te pista,tani jam ndar nga ai edhe ka kaluar pothuajse 2 vite tani jam duke folur me nje djal tjeter,ky me pyet se a ke qen ne ndobje lidhje une i kam than po perpos puthjes ska ndodhur gje tjeter.Pytje ime esht a duhet me ja tregu te vertetn,edhe pse e dua shum edhe sdua ta humb

         

2 komente për “Mirmrama”

 1. Anonym says:

  Puthje vjen edhe me prekje kjo osht normale, tjeter osht nese ki pas marrdhenje i kisha kallxu. Amo per qekaq pak mos u shqeteso.

 2. Vahide Morina - Psikologe says:

  Pershendetje,

  Te falemidnerit qe na ke shkruar dhe ke ndare shqetesimin tend me neve.
  Fakti qe ju brengoseni per kete gje tregon qe jeni person shume i sinqerte, dhe kerkoni te jeni plotesisht e vertet me veten dhe partnerin. Kjo tregon qe ju e doni ate dhe deshironi qe gjithcka te shkoje mire mes jush dhe qe asesi te mos shaktoni dicka qe mund t’i ndikonte negativisht lidhjes suaj.
  Sa i perket te kaluares preferohet qe nese e dnjen te nevojshme te tregosh te gjitha, atehere kete ta beshe nje here dhe ta njoftosh ate me komplet storien, kjo eshte me mire se sa te ktheheni vazhdimisht atje dhe te tregoni pjeseza te saj. Sepse kjo e mban ate pervoje ende aktuale ne te tashmen.
  E kuptueshme qe per ty ato perjetime mund te mos e kene rendesine e njejte por per te dashurin jane dicka e re dhe ai I trajton si aktualitet sepse eshte hera e pare qe i ndegjon.
  Mendo se si do te reflektonte ky veprim ne lidhjen tuaj, sa i hapur mendon qe i dashuri yt do te ishte nese tani degjon nje pjese qe i eshte mohuar ne fillim dhe shiqo me veten nese eshte vertete e rendesishme per ty qe ta tregojsh edhe kete pjese? Te bene ty te ndihesh me e qete? Ke frike qe mund te dali me vone apo?
  Ti mund ts dishe se sa e forte eshte lidhja juaj dhe perafersisht se si mund te ndikoje nje gje e tille.
  Me shpresen qe je e ndjere e kuptuar, une te pershendes dhe te ftoj te me shkruash prap nese deshiron te bisedojme.

  Me te mira,

  Vahidja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: