Mirembrama

Mirembrama

Mirembrama deshta edhe un ta ndaj me ju se skam asken qe tme keshillon Jam nlidhje me nji djal qe 2 vjet e gjys shum mir kemi kalu me to po rreth 6 muj e shoh se shum u ftof prej meje Kur kemi fillu fakultetin e kemi fillu bashk mo krejt nrregul ishte tash kto mujt e fundit as nuk vjen nfakultet me telefonon shum rrall me shkru mshkrun po nuk e dii pse jam tu u ni shum keq se e lus me ardh nuk vjen ka nis nji pun atje ka lan anash me fakultet mka lan edhe mu mas dore un shum i bojsha presion se pse spo vjen se spo mdon mu e kshtu gjana nuk du me u prish me ta familjart e ton jan tnjoftum per lidhjen ton nuk du me i deshpru jam mundu shumm me u sill mir po prap nuk arrijsha nonstop me lot nsy po rri sjam tu u ni mir shpirtnisht krejt dita mshkon e mbyllt ndhom as sdu me dal kerkund nonstop vet po i kam frik shum vetmis nuk po kam vullnet per asigjo thjesht po e mendoj vdekjen Kisha desht me ndihmu

         

3 komente për “Mirembrama”

 1. Skarendesi says:

  Mendoj se duhet te kujdesesh me shume per veten dhe te sillesh me krenari. Mbaj qendrim dhe mos e lut ate, fillo te merresh edhe ti me diqka ashtu si po merret ai. Sa me shume e deshperuar te sillesh aq me pak do i pelqesh. Meshkujve nuk iu bejne pershtypje femrat qe vazhdimisht ankohen, qajne, jane te deshperuara…perkundrazi ju pelqejne femrat e pavarura, dhe qe kan respekt per vetveten.

 2. Anonymous says:

  qisi pozite jom kan edhe un e kom dasht shymmm edhe mka than me i kallzu familjes po aj filloj edhe mem nejt ftoft edhe un e dojsha shum e thojsha hajt se kaluese po besom qe sesht ashtu un per veti po foli qysh mka kan mu se nashta ty te don po ka naj problem ,e kom lut gati ni vit edhe nfund e kapa e shkruva ni leter edhe thash qe ka mi jep fund edhe ashtu bona,i kallxova atij ja bona bllok gjithkah bile nwhats app ma bani aj i pari edhe tash spo pres mem telefoni as sen spo pres prej tij ,beso qe po e sho jeten shum ma ndryshe,un tkisha than ty qe mos i bo presion nese nuk tshkrun mos i shkruj as ti ihhhhha po ta nin fort se spo ka djem tjer,gjitja tmirat ishalla seshte e njejta ama ski pse e lut se me zor senet sbohen

 3. Vahide Morina - Psikologe says:

  Pershendetje Lona,
  Te faleminderit qe na ke shkruar dhe ken dare shqetesimin tend me ne.
  Po me vjen keq per menyren se si ndihesh dhe po mundem te te kuptoj qe e ke te veshtire, port e
  lutem te qetesohesh dhe ta anlaizosh situaten me koke te qete. Sic ke thene I dashuri yt kohen e
  fundit ka fillaur pune te re dhe duket qe nga atehere je ka ndjehesh e lene pas dore dhe te duekt
  qe ai nuk pot e done njejte ose nuk po ka vemendjen e njejte ndaj teje.
  Une te kisha ftuar qe fillimisht te bisedosh me te rreth punes dhe sa energji dhe kohe i merr nje
  gje e tille, te tregosh mirekuptim per aktivitetet e tij por gjithashtu ne menyre te qete t’ia beshe te
  ditur qe eshte duke te munguar dhe qe do te doje te shpenzonit me shume kohe bashke. Sepse
  nese vec atij I duhet te punoj dhe po jep maksimumin per ta mbajte nje pune, atehere gjendja jote
  momentale mund te ia veshtiresoj edhe me shume te gjithe situaten, Prandaj perpiqu te jeshe ai
  personi I dashur per te ku ai gjene mbeshtetje.
  Sa i perket mireqenies tende ne pergjithesi, une te kisha rekomanduar qe te fillosh te merresh me
  gjera qe te mbajne active dhe te bejne te ndihesh productive.
  Sepse frika nga vetmia me shume ka te beje me ty sesa me reagimet aktuale te partnerit tend.
  Perpiqu te arrish ate stad kur ndihesh mire edhe vetem, duke bere gjera per veten tende, si psh
  ndonje sport ose aktivitet rekreativ.
  Dhe perpiqu te mos veshe shume fokus per momentin ne lidhjen tende, leji pak gjerat te
  qetesohen duke mos vene shume presion te aid he te vetja.
  Me shpresen qe je ndjere e kuptuar, une te pershendes dhe te ftoj te me shkruash prap nese e
  ndjene te nevosjshme te bisedojme.

  Sinqerisht,
  Vahidja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: