Mirdita

Mirdita

Mirdita deshta ta bej nj pytje qe kam nevoj per ndihmen tuaj jam nje vajze 18 vjeqare studioj per infermieri ka kohe qe flas me nje person po thuajse 4 vite me shum kemi dal shum her kemi biseduar tash aj kohve tfundit ma ka shpreh dashnin dhe thot se me don dhe un ne filllim i thash qe nuk jom e interesun per nje lidhje pasi jom ne fakultet dhe nuk kom shum koh te merrrem me dashni po njeren an deshiroj te jem me te per arsyje ae eshte nje djal perfekt me te gjitha te mirat ashtu siq mund t jet nje djal perfekt mirpo aj eshte 25 vjeq dhe mendoj se mos eshte nje mosh shum e madhe per mu prandaj kam mbet pa vendosje.Edhe un pse i kam then qe sdu lidhje nje her aj prap fol me mu dalim e jo si te tjeret te hek dor menjeher edhe pse i ke then jo mirpo shpesh her thot se mu mka ik koha per me gjet fm e sene ty ta shpreha dashnin se perime tdu edhe je e vetmja fm qe i foli hale edhe pse mke than jo kam frik tja fillloj sepse mendoj se lidhja nuk do shkoj mir sepse friksohem nga humbjet e prsonave qe dua dhe pastaj do ndihem fajtore edhe me shum nese un do i humbja kohe edhe me shum atij prandaj sdi qfar e bej mjnd te me ndihmoniiii….

         

Një koment për “Mirdita”

  1. Erduan Kllobucishta says:

    Pershendetje!
    Une mendoj se ti je e perfshire ne nje lidhje me ate djale. Perderisa ti del dhe ke ndjenja ndaj tij do te thote qe ti e pelqen ate. Ti thjesht nuk e pohon me goje qe je ne nje lidhje. Gjithsesi, ajo qe mendoj eshte se ti duhet te vendosesh cfare do te besh nese ti vendosh te jesh totalisht dhe ti perkushtohesh kesaj mardhenie. Cfare qellime ke nese do te jesh ne nje lidhje te tille? Nese mendon per gjera serioze shikoji gjerat qe jane me prioritet ne jeten tende, pra shiko fakultetin dhe gjerat e tjera para se te vendosesh per nje hap te tille. Por nese do te jesh ne nje lidhje per te perjetuar nje ndjesi ndryshe, kjo te takon te vendosesh vet per veten tende.

    Cdo te mire,
    Erduani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: